ברלוסקוני הודיע רשמית: לא אתמודד עוד בבחירות

אחרי שלל פרשיות, התבטאויות מביכות ובוטות והתנגחויות כוחניות של האופוזיציה - הודיע ראש ממשלת איטליה כי יסיים את כהונתו ב-2013 ולא ישתתף עוד במרוץ להנהגת ארץ המגף. שר המשפטים, רנג'לינו אלפאנו, יהיה מי שיירש אותו כמנהיג גוש המרכז-ימין

זה שבא, וזה שהולך.ץ ברלוסקוני ואלפאנו (חדשות 2)

אחרי רצף השערוריות והמהלומות הפוליטיות, ניתן היום לקבוע כי תם עידן ברלוסקוני - באופן רשמי. ראש ממשלת איטליה הכריז היום כי לא יתמודד עוד על תפקידו ויפרוש ממנו עם תום כהונתו הנוכחית - ב-2013.

את הדברים הוא אמר בריאיון לעיתון "לה רפובליקה", בניסיון לדחות טענות מצד מתנגדיו כאילו הוא ממשיך למלא את תפקידו בניסיון לחמוק מלתת את הדין בפרשות השונות ששמו נקשר אליהן. כך ניסה ראש הממשלה האיטלקי לדחות את הטענות שהוא ממשיך לכהן כדי לברוח מזרועות החוק.

היורש: שר המשפטים

"לה רפובליקה" לא נמנה על כלי התקשורת שתומכים בברלוסקוני. בריאיון הופנו אליו שאלות נוקבות הנוגעות לפרשת הונאה סביב מכירת זכויות על סרטים של רשת הטלוויזיה של ברלוסקוני. באופוזיציה האיטלקית טוענים כי ראש הממשלה עצמו דאג לבצע שינויים בחוק שנועדו לסכל את יכולתה של מערכת המשפט להעמידו לדין.  

לפני שבוע, בריאיון אחר, כבר הכריז ברלוסקוני כי מי שיירש אותו בתפקיד יהיה שר המשפטים, רנג'לינו אלפאנו, שצפוי להיות מי שינהיג את גוש המרכז-ימין בבחירות הבאות בארץ המגף.  

הריאיון מהשבוע שעבר התקבל בספקנות רבה בקרב אנשי האופוזיציה, שכבר שבעו חגיגות לציון סוף שלטונו במדינה - ופעם אחר פעם מצאו עצמם בעיקר שבויים באשליות. למרות זאת, נראה כי ההודעה הרשמית והברורה שהעניק בנושא בלשונו עשויה להפיח בהם, לפחות הפעם, רוח קלה של אופטימיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת