אחרי השערורייה האחרונה: ה-"News of the world" יורד מבמת ההיסטוריה

הצהובון הבריטי בבעלות רופרט מרדוק יוציא לאור בראשון את הגיליון האחרון שלו, אחרי שאת בריטניה כולה זעזעו דרכי הפעולה של סגל העיתונאים שבו: מילדות שנרצחו, דרך חיילים שנפלו בקרבות ועד לבני משפחותיהם של קורבנות פיגועי הטרור בלונדון

תאגיד התקשורת של רופרט מורדוק הודיע הערב כי בתום 168 שנות פעילות - ירד הצהובון הבריטי News of the world מבמת ההיסטוריה עקב ההסתבכות האחרונה, שבה התגלה כי אנשי העיתון פרצו ללא הרשאה לתיבת התא הקולי של הטלפון הנייד של נערה שנחטפה ונרצחה. ג'יימס מרדוק, בנו של איל העיתונות, אמר היום כי הגיליון שיצא ביום ראשון הקרוב יהיה מהדורתו האחרונה של העיתון.

הצהובונים הבריטים ידועים בדרכי הפעולה הנועזות שלהם בדרכם להשגת מידע, שחצו לא אחת את גבולות הטעם הטוב. בין היתר, מדובר בטקטיקה שנעה בציר שבין חיטוט בזבל ועד לפריצה לתכתובות דואר אלקטרוני או האזנות לטלפונים. אלא שהפעם, כנראה, מדובר היה בפרשה שחצתה את כל הקווים האדומים שאזרחי הממלכה המאוחדת יכולים לסבול.

הפרשה האחרונה עוררה תהודה ציבורית נרחבת שקרה למשטרה לחקור את האחראים למעשה, וגרמה לסערה גם בתוך הפרלמנט בלונדון - שם נשמעו קולות רבים שקראו לפתוח בחקירה של שיטות העבודה של הכתבים - שלא אחת לא מהססים לפגוע בפרטיות בדרכם להשיג סקופ.

מי שכזכור, נפלו קורבן גם כן להאזנות דומות היו גם בני משפחת האצולה הבריטים וסלבריטאים אחרים בממלכה המאוחדת. עקב המקרה האחרון, שחתם את הגולל באופן סופי מעל העיתון, הביע את זעמו בנושא גם ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, בנאום שנשא לפני בית הנבחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת