דובת גריזלי הרגה מטייל בארה"ב

בעל ואשתו טיילו להנאתם בפארק ילוסטון בארצות הברית, כשלפתע זינקה דובה מסוג גריזלי והחלה לתקוף את הבעל. האישה ניסתה להזעיק עזרה, אך ללא הועיל. הדובה פצעה את הגבר אנושות והוא מת מפצעיו זמן קצר לאחר מכן

גריזלי. ארכיון (AP)

דובת גריזלי הרגה מטייל אתמול בפארק ילוסטון המפורסם בארצות הברית. המטייל שהלך בפארק עם אשתו, נתקל בדובה ובגוריה והותקף. אשתו של המותקף ניסתה לקרוא לעזרה ואף התקשרה לפקחי הפארק בטלפון הנייד, אך היה זה מאוחר מדי. הדובה פצעה את האיש אנושות ולאישה לא הייתה ברירה חוץ מלעמוד מהצד ולראות את בעלה נהרג.

קבוצת מטיילים ששהתה בסמוך סיפרה ששמעה את זעקות העזרה של האישה, אך לא הספיקה להגיע למקום בזמן. מהפארק נמסר כי ככל הנראה הדובה הופתעה על ידי המטיילים והגיבה למה שנתפס בעיניה כאיום על הגורים. הרשויות טרם החליטו אם יש צורך בנקיטת צעדים כלשהם נגד הדובה.

דוברת הפארק לינדה מילר הודיעה כי מחקירה ראשונית של האירוע, הדובה התנהגה באופן נורמלי וכי ככל הנראה היא לא תומת. עם זאת, במקרים דומים בעבר, קרה שדובים הועברו לאזורים בפארק הרחוקים משבילי מטיילים.

התקפות דובים נחשבות נדירות מאוד, מאחר ובדרך כלל הם שומרים מרחק מבני אדם. הפעם האחרונה בה נהרג אדם כתוצאה מתקיפת דוב בפארק ילוסטון הייתה בשנת 1986.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת