איום חדש בטיסות: מטעני חבלה בתוך הגוף

המשרד לביטחון הפנים בארה"ב שיגר לאחרונה אזהרת לחברות התעופה ולמדינות שונות בעולם, לפיה ארגוני הטרור סיגלו דרך להתחמק מסריקות הגוף בנמלי התעופה: החדרת חומרי נפץ דרך ניתוח לתוך הגוף. לפי האזהרה, על הטיסה יוחדר במזרק חומר אחר לגוף - ואז תתרחש תגובה כימית שתביא לפיצוץ

דרך חדשה לעקוף את סורק הגוף (AP)

האבטחה בנמלי התעופה ברחבי העולם תתוגבר בקרוב בצורה משמעותית - זאת בעקבות אזהרה לפיה טרוריסטים עשויים להשתמש במטעני חבלה שיוחדרו לתוך גופם באופן כירורגי, כדי להתפוצץ במטוסים.

עיתון ה"דיילי מייל" הבריטי מדווח כי לפי הדלפה מהמודיעין האמריקני, המשרד לביטחון הפנים של ארה"ב כבר שיגר אזהרה בנושא לחברות תעופה גדולות ומנהיגים מסויימים בעולם, על האפשרות של "מתפוצצי-גוף" בטיסות מסחריות.

על פי האזהרה, שירותי הביטחון בארה"ב מאמינים כי היוזמה "לשתול" חומרי נפץ בתוך גופם של מחבלים הגיעה כדי להתמודד עם החדרתם של "סורקי גוף" למערך האבטחה בנמלי התעופה. החשש הוא שאצל מחבלים גברים הפצצה תוחדר לתוספתן או לישבן, שעה שאצל נשים יושמו חומרי הנפץ בחזה, כמו שתלי סיליקון.

חומר הנפץ ממנו חוששים נקרא PETN, קל להחדירו לגוף בשקיות דרך ניתוח והוא רב עוצמה. המחבלים אמורים להזריק דרך עורם, בטיסה, חומר אחר בשם TAPT שגורם לתגובה כימית עוצמתית -  ואז מתרחש הפיצוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת