ספינה נוספת מהמשט הצליחה לצאת מיוון

ספינה נוספת הצליחה לצאת מנמל יוון ועושה את דרכה, יחד עם הספינה הצרפתית, לכיוון רצועת עזה. אנשי הספינה השוודית "ג'וליאנו" דיווחו כי הצליחו לחמוק מהמעגן בנמל פיראוס והחלו לשוט לעזה. ספינת משמר החופים היווני מנהלת מצוד אחר הספינה השוודית

פעילי המשט בדרך לעזה, למרות הכל (רויטרס)

לאחר שהספינה הצרפתית הצליחה "להימלט" אתמול מנמל פיראוס ביוון ולצאת לכיוון עזה, הודיעו אנשי הספינה השוודית "ג'וליאנו" כי גם הם יצאו מהנמל, בדרכם לצאת החוצה מהמים הטריטוריאלים של המדינה. עדיין לא ידוע אם בכוונת הספינה לשוט ישירות לעזה או לנקודת מפגש.

סמוך לשעה 17:00 (שעון ישראל), הודיעו אנשי הספינה כי הצליחו לצאת מהמעגן. פחות מחצי שעה לאחר מכן, דיווח הצוות כי ספינת משמר החופים נמצאת בעקבותיהם. על הספינה נמצאים כ-20 נוסעים ואנשי צוות משוודיה, יוון ונורווגיה.

אתמול: הספינה הצרפתית יצאה לדרך

שעות ספורות לאחר הדיווח על ספינה צרפתית שתכננה להשתתף במשט לכיוון רצועת עזה והצליחה לעזוב את נמל יוון ולצאת מהמים הטריטוריאליים של המדינה, נחשף אתמול תיעוד שמאמת את הדברים.

בתיעוד, ששודר בטלוויזיה הצרפתית, ניתן לראות כיצד מערימים אנשי הספינה הצרפתית על משמר החופים היווני ונמלטים אל מחוץ למים הטריטוריאלים של יוון. כעת, לאחר שהספינה עזבה את המים הטריטוריאלים של יוון, לא ניתן לעצור אותה ולהחזירה אל החוף. טרם נודע מיקומה המדויק של הספינה.

על פי הדיווח, שמונה פעילים נמצאים על סיפון הספינה "הכבוד", הנושאת את השלט "למען עזה", ואשר אורכה כ-19 מטרים. מדובר בספינה הראשונה שמצליחה לצאת לכיוון הרצועה. גם אתמול ניסתה הספינה לצאת, אך נבלמה.

שלשום עצרו כוחות הביטחון היוונים את הספינה הקנדית "תחריר" שהפליגה בשעות אחר הצהריים מנמל אגיוס ניקולאוס במדינה, זמן קצר לאחר שיצאה. לפני ניסיון ההפלגה הכושל לעזה, אמרו הפעילים על הסיפון כי הם דוחים את ההצעה היוונית להעביר את ציוד הסיוע לעזה דרך נמל אשדוד וטענו כי מדובר במשט שמטרתו לשבור את המצור על הרצועה ולא להעביר סיוע.

בריאיון לסוכנות "רויטרס" אמרו פעילים שהיו ב"תחריר" כי על הסיפון היו כ-50 פעילים, רובם מקנדה, והם הוחזרו לחוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת