צפו: שיגור מעבורת האטלנטיס

במרכז החלל קנדי בפלורידה שיגרו בפעם האחרונה את מעבורת "אטלנטיס". המעבורת נושאת איתה אלפי קילוגרמים של מזון, ציוד וחלקי חילוף לתחנת החלל הבינלאומית. על אף ההערכות כי מזג האוויר החורפי צפוי לדחות אותו, השיגור התבצע כמתוכנן. "זה מסע אל ההיסטוריה", אמרו ביוסטון

במרכז החלל בפלורידה שיגרו בפעם האחרונה את המעבורת "אטלנטיס". על אף ההערכות שהיו במהלך היום לגבי דחיית מועד השיגור, בנאס"א העלו שידור ישיר ממקום השיגור. את השיגור העברנו כאן בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

המתח נמשך עד הדקות האחרונות שלפני שיגור המעבורת לחלל. רק חמש דקות לפני השיגור , התקבל האישור הסופי. המנועים התחממו ומעבורת אטלנטיס יצאה למסעה האחרון. "זה מסע אל ההיסטוריה", אמרו במרכז הפיקוח ביוסטון בהתרגשות כשהמעבורת יצאה לדרכה האחרונה.

מוקדם יותר נשמעו הקולות מקנדי אחרים. מפקד המשימה כריס פרגוסון אומר "אנחנו מאוד מרוצים להיות פה אחרי אימונים מפרכים שנמשכו תשעה חודשים, אנחנו מאושרים שבסופו של דבר הגענו לכאן, להיות בפלורידה לשיגור האחרון בסוף השבוע".

המעבורת אטלנטיס עם ארבעת חברי הצוות שלה מתכננת לצאת למסע של 12 יום בחלל, המסע האחרון בסדרה של 135 משימות. האטלנטיס תישא איתה אלפי קילוגרמים של מזון, ציוד וחלקי חילוף לתחנת החלל הבינלאומית. לראשונה גם האייפון יגיע לחלל ואיתו הרשתות החברתיות שיצייצו ויעדכנו, הפעם - לא מהעולם הזה. ברנט דנלי הוא אחד מ-150 העוקבים אחרי נאס"א בטוויטר שנבחר להגיע ולראות את השיגור מקרוב. "אני אהיה קרוב יותר מכל בן אדם אחר לשיגור, חוץ כמובן מהאסטרונאוטים במעבורת", אמר דנלי הנרגש שצפוי לשתף את המוני המצייצים בחוויה. הוא יעבירבמסרים קצרים שיתעדו את תחילת המסע שמסיים מסורת ארוכה של שיגור מעבורות אמריקניות לחלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת