העיתונאית שטענה שנאנסה ע"י שטראוס-קהאן מתמהמהת

כריסטין בנון טענה כי ב-2002 ניסה יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר לאנוס אותה, בעת שהייתה בתחילת דרכה וראיינה אותו. אחרי שביהמ"ש האמריקני אפשר את שחרורו, היא איימה להגיש נגדו כבר היום תביעה. בינתיים, זה עדיין לא קרה - ובארה"ב מעריכים כי "תיק החדרנית" ייסגר בקרוב

בנון. איימה להתלונן (רויטרס)

שלושה ימים אחרי שיו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, דומיניק שטראוס-קאהן, שוחרר ללא ערבות בעקבות סדקים מהותיים בעדותה של החדרנית שהתלוננה על אונס נגדו - איימה העיתונאית הצרפתייה טריסטין בנון לסבך את האיש שוב ולהגיש נגדו תלונה שלפיה, ניסה שטראוס-קאהן לאנוס אותה ב-2002. עורך דינה של בנון הבטיח אתמול כי עוד היום תוגש תביעה רשמית בנושא, מה שלפחות עד עתה - לא יצא אל הפועל.

לטענת בנון, ניסה שטראוס-קאהן ניסה לאנוס אותה כשהייתה עיתונאית צעירה בתחילת דרכה המקצועית ונשלחה לראיין אותו בנוגע לספר חדש. את טענתה היא העלתה זמן קצר אחרי עלייתה לכותרת של פרשת אונס החדרנית, והבטיחה אתמול לתבוע את יו"ר קרן המטבע לשעבר על המעשים שלכאורה ביצע בה.

מאז הספיק שטראוס-קאהן להגיב על ההאשמות בעצמו ואיים לפתוח נגד העיתונאית מתקפת נגד. "אני אגיש נגדה תביעה על הוצאת דיבה", הוא אמר בשיחה שערך עם כתבים בניו יורק.

בנון, בת 31, גוללה בריאיון שהעניקה ב-2007 סיפור על כך שנפלה קורבן לתקיפה מינית חמש שנים קודם לכן על-ידי פוליטיקאי שהתראיין בדירתה. רק מאוחר יותר היא נקבה מפורשות בשמו של שטראוס-קהאן ואמרה כי הוא היה אותו האיש שהיה אחראי לתקיפה.

בריאיון: "בעטתי בו , הוא פתח את החזייה שלי וניסה להפשיל ממני את הג'ינס"

בריאיון הטלוויזיוני שהעניקה בנון בנושא סיפרה כי האירוע "הסתיים בצורה אלימה מאוד. בעטתי בו. הוא פתח את החזייה שלי וניסה להפשיל ממני את מכנסי הג'ינס שלי. זה נגמר רע מאוד"

בדברים שאמרה בנון באותו הנושא לעיתון "לה אקספרס" היא הביעה תרעומת על שחרורו המהיר, לטעמה, של שטראוס-קאהן: "לראות אותו הולך חופשי ברחובות ומבלה עם חברים במסעדות יוקרה עשה אותצי ממש חולה. אני רוצה דבר אחד: שהוא יחזור לצרפת כדי ששם אוכיח בבית המשפט את ההאשמות נגדו".

החזית שפתחה בנון מול שטראוס-קאהן לא התקבלה בברכה בקרב חוגי השמאל בצרפת, שם מקווים לראותו חוזר במהרה אחרי שיינקה את שמו כמועמד למירוץ לנשיאות הרפובליקה. תומכיו במפלגה הסוציאליסטית רואים בו כמי שנפל קורבן למערכת המשפט הפזיזה בניו יורק ושל העיתונות הנשכנית בעולם כולו. באשר לתביעה שהתנהלה נגדו בפרשת החדרנית, דיווח ה"ניו יורק פוסט" האמריקני כי התיק צפוי להיסגר כבר במהלך השבועיים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת