יוון: פעילי המשט ממשיכים לנסות להפליג - ונבלמים

למרות הדיכוי הנחוש והצו האוסר את ההפלגה לעזה, ניסו כמה ספינות מכמה מדינות בעולם לצאת בכל זאת מחופי יוון לכיוון לייעדם בשרשרת ניסיונות שכולם עלו בתוהו. חלק מהפעילים הפגינו על החוף נגד כוחות הביטחון המקומיים

אין יציאה לכיוון עזה (רויטרס)

סאגת המשט לעזה נמשכת: משמר החופים היווני עצר אחר הצהריים ספינה קנדית שניסה לצאת לכיוון רצועת עזה מכרתם, כשעל סיפונה תרופות ופעילים פרו-פלסטינים מכל העולם. כלי תקשורת ביוון דיווחו כי הספינה, המכונה "תחריר", הפרה את הצו האוסר על הפלגה לרצועה ובשל כך נעצרה.

בריאיון לסוכנות "רויטרס" אמרו פעילים שהיו ב"תחריר" כי על הסיפון היו כ-50 פעילים, רובם מקנדה, והם הוחזרו לחוף.

מוקדם יותר פורסם ביוון כי ספינות נוספות ניסו להפר את האיסור ולצאת לכיוון עזה. בין היתר, היו מעורבות בכך ספינה צרפתית שנשאה את השם "לה-קרמה", מנמל רודוס ונבלמה דקות אחרי שהרימה עוגן. כמו במקרה הספינה הקנדית, כך גם כאן הושבו אל החוף עשרות הפעילים שהיו בה, לצד העיתונאים ואנשי הצוות.

האירים והבריטים נבלמו - והפגינו

פעילים מבריטניה ומאירלנד שהתכוונו להפליג לעזה בספינה שעגנה סמוך לאי קורפו ונבלמה על-ידי הכוחות היווניים ערכו על החוף הפגנת מחאה נגד אנשי הביטחון שמנעו מתוכניתם לצאת לפועל.

ראש ממשלת יוון, ג'ורג' פפנדראו, קרא הבוקר למארגני המשט להעביר את ציוד הסיוע שהם מבקשים להעביר לעזה לידי כוחותיו - כדי שאלו ימסרו אותם לבידוק ביטחוני בנמל אשדוד ואחר כך יוסעו לרצועה.

מזכ"ל האו"ם באן קי-מון בירך על היוזמה, שאמורה הייתה להיעשות בדרכים באופן התואם את החוק הבינלאומי - אולם אנשי המשט הביעו באופן נחרץ את התנגדותם והבהירו כי ימשיכו במאמציהם להפליג לעזה כפי שתכננו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת