צפו: פושע המלחמה מלאדיץ' משתולל בבית הדין בהאג

פושע המלחמה הסרבי, רטקו מלאדיץ', התייצב היום בפני בית הדין הבינלאומי בהאג אבל לא באמת שיתף פעולה. מלאדיץ' הודיע כי הוא רוצה לבחור בעצמו עורך דין ולא מוכן להגיב להאשמות נגדו עד שלא יקבל את הייצוג המבוקש. לאחר חילופי צעקות, סולק "הקצב מסרברניצה" מהאולם. כך זה נראה

מפקד הצבא הסרבי לשעבר, רטקו מלאדיץ' בן ה-69, הופיע היום בפני בית הדין לפשעי מלחמה של האו"ם בהאג - ועורר שם מהומה לא קטנה כשהחליף צעקות רמות עם אב בית הדין.

מלאדיץ' אמור לענות היום על האשמות רצח העם שמיוחסות לו בגין פעולותיו במהלך מלחמת האזחרים ביוגוסלביה בין השנים 1992-1995. עיקר ההאשמות מיוחסות לתפקידו של מלאדיץ', שהיה מפקד צבא רפובליקת סרפסקה, בטבח סרברניצה - הרצח האכזרי של 8,000 ילדים וגברים מוסלמים ב-1995.

בתחילה הגיש מלאדיץ' שבעה שמות אפשריים לעורכי דין, אך בית הדין לא אישר אף אחד מהם, משום שרשימת הפרקליטים שיכולים על פי חוק לייצג שם נאשם, מצומצמת ביותר. עורך הדין שמונה לו לבסוף, אמר לבית הדין מוקדם יותר כי ייתכן ומלאדיץ' לא יגיע לדיון - במחאה.

מלאדיץ' הגיע לדיון, אבל הביא את המחאה איתו. בית המשפט אמנם הסכים לישיבת עורך דין סרבי מטעמו במושב ההגנה, אבל לא ניתן אישור לכך שהוא יישב לידו וינהל את המשפט, בלי עורך דין שהוסמך מטעם בית הדין של האו"ם.

כשאב בית הדין אלפונס אורייה ביקש ממלאדיץ' להגיב להאשמות - 'אשם' או 'חף מפשע', החל הגנרל לשעבר לצעוק: "אני לא יכול להגיב להאשמות בלי עורך דין, אני לא מכבד את בית הדין הזה שלא מכבד את זכויותיי, שלא נותן לי לנשום". הוא אף השליך את האזניות מראשו בזעם.

אחרי חילופי דברים וניסיון כושל להשתיק את הנאשם המשתולל, החליט אב בית הדין לסלק את מלאדיץ' מאולם בית המשפט בליווי המאבטחים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת