טורקיה: בכירים בעולם הכדורגל חשודים שהטו משחקים

בכירים מליגת הכדורגל הבכירה בטורקיה נעצרו בחשד להטיית משחקים, בהם יו"ר האלופה פנרבחצ'ה, סגנו, מאמנים ושחקנים. נשמע מוכר? רק לפני שבועיים נחשפה אצלנו פרשת "הכדור המרכזי", בעלת דימיון מדהים לפרשה הטורקית

משחק לא חוקי (רויטרס)

לא רק אצלנו: ארבעים בכירים בעולם הכדורגל הטורקי, ביניהם יו"ר האלופה פנרבחצ'ה עזיז יילדירים וצוות ההנהלה שלו נעצרו בחשד שהטו משחקים, כך מדווחת התקשורת הטורקית. לפי הדיווחים, כמה עשרות אנשים שעומדים בראשי קבוצות שמשתתפות במפעלי הכדורגל האירופים, אחראים להטיית תוצאות בליגה הטורקית במהלך העונה האחרונה.

חוליה מיוחדת של המשטרה הטורקית ערכה את המעצרים ב-15 ערים שונות ברחבי טורקיה. היא הגיעה, בתיאום, לבתיהם של החשודים ועל פי הדיווחים בתקשורת הטורקית, ערכה חיפושים פולשניים.

על פי סוכנות הידיעות הטורקית "אנטוליה", כ-40 חשודים נעצרו הבוקר, בהם סגן נשיא טראנדסונספור, מאמן אסקיסהירספור וכמה מהשחקנים הבולטים בליגה הטורקית, אומיט קאראן, סרקאן קאליק ועוד.

גם חלק מאנשי מנהלת הליגה נחקרו ונערך חיפוש במשרדי ההתאחדות הטורקית. על פי אחד הדיווחים, חבר מנהלת הליגה שמע על סדרת המעצרים ונמלט מטורקיה. בימים הקרובים צפויים ככל הנראה להיעצר עוד עשרות דמויות בולטות בכדורגל הטורקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת