לראשונה בתאילנד: ראש ממשלה אישה

אנשי "החולצות האדומות" שהחלו את דרכם בהפגנות אלימות ברחובות הבירה התאילנדית נמצאים בדרך הבטוחה להשלים מהפך ולקבל רוב עצום מאזרחי תאילנד בבחירות. יינגלוק שינאווטרה, אחותו של ראש הממשלה שהודח ב-2006, תהיה כנראה האישה הראשונה שתכהן כראש ממשלה בתאילנד

יינגלוק שינאווטרה, ראש ממשלת תאילנד הבאה (AP)

מהפך בתאילנד: על פי סקרים מוקדמים במדינה, מפלגת האופוזיציה שמזוהה עם ת'קסין שינאווטרה - ראש הממשלה שהודח וגורש, השיגה ניצחון מוחץ בקלפיות. אחותו של ת'קסין, יינגלוק שינאווטרה, תהיה ככל הנראה האישה הראשונה בהיסטוריה שתכהן כראש הממשלה בתאילנד.

הניצחון המסתמן הוא קיצו של תהליך ממושך, שהחל בהפגנות האלימות של אנשי "החולצות האדומות" בבירה התאילנדית, והסתיים ברוב מרשים בין 299 ל-313 מושבים בפרלמנט, מתוך 500.

הטלוויזיה התאילנדית מפרסמת תמונות של יינגלוק, אחותו הצעירה של ת'קסין שינאווטרה שנמצא בגלות, כשהיא מחייכת ומנופפת להמון במרכז מפלגתה "פואה". "בואו נמתין לתוצאות הרשמיות ואז אגיד לכם בדיוק איך אני מרגישה", אמרה בעוד החיוך הגדול שפרוס על פניה כבר אומר הכל.

המפלגה השלטת של ראש הממשלה - מובסת

הסקר שנערך על ידי האוניברסיטה של בנגקוק, שעליו מתבססת תאילנד ומתארת אותו כסקר שמנבא את התוצאות במדויק, הביא את הנתונים האחרונים. על פי תוצאות הסקר מפלגת "החולצות האדומות" מקבלת רוב מרשים. מפלגתו הדמוקרטית של ראש הממשלה המכהן - אבהסיט וואג'אג'יווה זכתה ב-152 מושבים בלבד.

תנועת "החולצות האדומות" החלה את דרכה ב-2006, כשהפיכה צבאית הדיחה את ראש הממשלה ת'קסין מהשלטון באשמת שחיתות. כבר אז יינגלוק סימנה לעצמה מטרה - להחזיר לידי המשפחה את המנהיגות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת