התביעה נגד שטראוס קאהן מתמוטטת

תיק התביעה נגד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר קרוב לקריסה בשל בעיות אמינות של חדרנית המלון המתלוננת נגדו. שטראוס קאהן יובא היום בפני שופט לשינוי תנאי שחרורו בערבות. בחודש מאי התלוננה החדרנית כי שטראוס קאהן תקף אותה מינית וניסה לאנוס אותה. "מאז עדותה היא לא מפסיקה לשקר", אמר אחד החוקרים

לא אשם? תיק התקיפה המינית נגד דומיניק שטראוס קאהן על סף סגירה. חוקרי המשטרה בתיק גילו לאחרונה בעיות אמינות קשות בעדותה של חדרנית המלון בניו יורק שהתלוננה כי יו"ר קרן המטבע העולמית תקף אותה מינית וניסה לאנוס אותה בחודש מאי האחרון.

עיתון הניו יורק טיימס מדווח הבוקר כי התביעה נגד דומיניק שטרואס קאן קרובה להתמוטטות מאחר ונתגלו סדקים בעדותה של המתלוננת נגדו. מי שכיהן עד לא מזמן כיושב ראש קרן המטבע העולמית והואשם כי תקף מינית חדרנית בבית מלון, יובא היום בפני שופט בניו יורק על מנת לשנות את תנאי שחרורו בערבות.

עורכי דינו אמרו אתמול כי קיימות סתירות רבות בעדותה של המתלוננת המעלות סימני שאלה בנוגע לסיפור שתיארה. למרות שממצאי החקירה בשטח הראו כי היה מגע מיני בין הפוליטיקאי הצרפתי לבין החדרנית, התובעים במשפט לא מאמינים לדבריה בנוגע לנסיבות המקרה. "מאז העדות הראשונה שלה ב-14 במאי היא לא הפסיקה לשקר", אמר אחד החוקרים.

בין הגילויים החדשים על החדרנית הם קשרים אפשריים לפעילות בלתי חוקית ביניהם סחר בסמים והלבנת כספים. אתמול נפגשו התובעים במשפט עם עורכי דינו של שטראוס קאהן ודנו בסבירות לביטול ההאשמות.

שטראוס קאהן לשופט: לא אשם

יו"ר קרן המטבע הבינלאומי לשעבר נלחם על חפותו בפתח הדיון הראשון בקדם המשפט שלו בניו יורק בתחילת חודש יוני. בפתח הדיון הצהיר דומיניק שטראוס-קאהן כי "אינו אשם", ולא הודה בביצוע עבירות התקיפה המינית המיוחסות לו. מחוץ לכתלי בית המשפט הפגינו כ-100 חדרניות, שהגיעו לתמוך במתלוננת נגדו.

שטראוס-קאהן הגיע לדיון כשהוא שלוב זרועות עם אשתו, הממשיכה לתמוך בו חרף האישומים החמורים נגדו. בבית המשפט הוגשו נגדו שבעה כתבי אישום, הכוללים עבירות של ניסיון אונס ותקיפה מינית של חדרנית ב-14 במאי במלון בניו יורק.

במהלך הדיון, עורכי הדין מטעם ההגנה ביקשו מהתביעה שתעביר לידיהם כמה מחומרי החקירה הכוללים גם את הצהרת החדרנית שהותקפה. לטענתם, פיסות מידע אלו כבר הודלפו לתקשורת לפני פתיחת המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק