יוון: הפרלמנט העביר את תכנית הצנע השנייה

אחרי שאתמול אושר החלק הראשון של תכנית הקיצוצים החדשה בהיקף של 78 מיליארד אירו, אישר היום הפרלמנט באתונה הצעת חוק נפרדת ליישום תוכנית הצנע. ההצבעה התייחסה בפירוט להפרטות, העלאת המיסים והקיצוצים הנוספים. רבבות המפגינים מאיימים בהסלמה נוספת במהומות

יוון משתנה לנגד עינינו (רויטרס)

לאחר שתכנית הצנע הממשלתית ביוון אושרה אתמול ברוב דחוק של 155 קולות בפרלמנט באתונה, צלחה היום הממשלה המקומית שלב הכרעה נוסף: הפרלמנט אישר הצעת חוק נפרדת ליישום התוכנית, שכוללת פירוט רב יותר של הצעדים הפיסקליים הנדרשים ליישום במסגרתה.

אתמול אישר הפרלמנט תוכנית בהיקף של 78 מיליארד אירו, אך שלב האישורים היום היה מורכב יותר, שכן הצעת החוק מתייחסת בפירוט רב להפרטות השונות, להעלאת המיסים וקיצוצי הוצאות נוספים אשר יכללו "נסיגה" גדולה בתקציב הביטחון ופיטור אלפי עובדים ממשלתיים.

אישור התכנית אתמול לווה בהפגנות אלימות במרכז אתונה. עשרות אלפי מפגינים התכנסו סביב בניין הפרלמנט, שרפו פחי זבל והשליכו בקבוקי תבערה לעבר אלפי השוטרים. מארגני ההפגנות אמרו שהם לא יתנו להעביר את תכנית הקיצוצים, ואיימו במהומות חסרות תקדים. ההפגנות הוסלמו אתמול בשעות הצהריים ומפגינים החלו ליידות אבנים לעבר הפרלמנט, תוך שכוחות הביטחון מגיבים בירי גז מדמיע. 

אישורה של תוכנית הצנע בפרלמנט, מבטיחה כמעט בוודאות ליוון קבלתו של סיוע פיננסי מהאיחוד האירופי בהיקף של 12 מיליארד אירו. הסיוע עשוי לסייע למדינה למנוע את קריסתה הכלכלית המוחלטת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת