25 שנות מאסר למתכנני פיגוע בבית כנסת

"מה שניסיתם לעשות הוא מעבר למתועב", אמרה השופטת לשלושת הגברים שתכננו לבצע פיגוע בבית כנסת בניו יורק - רגע לפני שגזרה עליהם 25 שנות מאסר. השלושה הורשעו גם בכוונה לירות טילים מונחי חום לעבר מטוסים של צבא ארצות הברית. סניגוריהם טענו שהם נפלו קורבן למזימה של מודיע אמריקני, שהבטיח להם כסף וחופשות

ג'יימס קרומיטי ברגע המעצר (AP)

בית המשפט בניו יורק גזר 25 שנות מאסר בפועל על שלושה גברים שהורשעו בתכנון פיגוע בבית כנסת בעיר. בנוסף הורשעו השלושה כי תכננו ליירט מטוסים צבאיים באמצעות טילים מונחי חום. "מה שניסיתם לעשות הוא מעבר למתועב", אמרה השופטת לפני שהקריאה את גזר הדין של השלושה.

ג'יימס קרומיטי בן ה-45, דיויד וויליאמס בן ה-30 ואונתה וויליאמס בן ה-35, הורשעו בחודש אוקטובר האחרון בתכנון פיגוע תופת בבית כנסת ברובע ברונקס שבניו יורק. השלושה הואשמו והורשעו גם בכוונה לירות טילים מונחי חום לעבר מטוסים של צבא ארצות הברית, הממריאים משדה תעופה צבאי בניו יורק.

"אתם בריונים להשכרה. אני משוכנעת שרבע מאה מאחורי סורג ובריח הן עונש מספק בשבילכם על מה שעשיתם ועל מה שלא עשיתם", אמרה השופטת קולין מקמוהן, רגע לפני שגזרה היום את עונשם של שלושת הגברים.

"הם מעולם לא נתנו כבוד לחוק"

התובעים במשפטם של קרומיטי ושני הוויליאמסים ביקשו לגזור על הנאשמים מאסר עולם, בטענה שהם פושעים מתוחכמים שהיו שותפים למזימה שתוכננה על ידי מודיע ממשלתי בשם שאהד חוסיין, שהתחזה לחבר בארגון טרור פקיסטני. "לאורך כל חייהם הם לא הראו כבוד לחוק", אמרו התובעים.

מנגד טענו סניגוריהם כי השלושה נפלו קורבן למזימה של מודיע ממשלתי שנתן להם כסף לשכר דירה ולאוכל. לדבריהם, המודיע דרדר אותם לתכנון הפיגוע אחרי שהבטיח להם 250 אלף דולר במזומן, מכונית BMW וחופשות בפורטו ריקו.

בסופו של דבר שלחה היום השופטת את מתכנני הפיגוע בבית הכנסת ל-25 שנות מאסר בפועל בבית הכלא בניו יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת