פעילה במשט לעזה: "למרות התקלות - ממשיכים כרגיל"

למרות הדיווחים על פגיעה באחת הספינות שהיו אמורות להגיע בסוף השבוע לרצועת עזה, אומרת חווידה ערה, אחת הפעילות, כי למרות העיכוב בלוח הזמנים, המשט לעזה ייצא כמתוכנן. "ברור לנו מי חיבל בספינה, אבל מצב הרוח שלנו טוב והאנשים מבינים את חשיבות המשימה", סיפרה בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט

למרות הדיווחים מאמש על תקלות מיסתוריות שהתגלו בספינות שהתכוננו לצאת לכיוון עזה, חווידה ערה, אחת מהפעילות, אומרת כי ההכנות ליציאה נמשכות כרגיל.

"לפחות אחת הספינות שלנו ניזוקה, ונכון לעכשיו אנחנו שומרים על שאר הספינות, למרות ששמרנו גם על הספינה שניזוקה", סיפרה ערה בריאיון מיוחד. "אנחנו יודעים שיש ישות אחת שנחושה לבלום אותנו, ולכן לא קשה להעריך מי עומד מאחורי החבלה". ערה הוסיפה כי להערכתה, אופי החבלה היה מתוחכם ודרש ציוד טכני מתקדם.

"מצב הרוח שלנו מעולה"

"אם זה היה קורה אחרי שהיינו יוצאים לים, היינו צריכים לנטוש את הספינה", אמרה הפעילה, "אנחנו בני מזל כי עלינו על התקלה, ואנחנו יודעים מי מנסה לעצור אותנו , לא קשה להעריך". ערה התייחסה גם ללוח הזמנים של המשט, והצהירה כי אכן הפעולה עיכבה את המשט, אך לא תגרום לביטולו. "אנו מקווים לשלוח את הספינות השבוע".

לסיכום, שלחה ערה מסר לממשלה ולגורמים בישראל. "המורל על הספינה עדיין גבוה. כולם הבינו שישראל משתמשת בתעמולה נגדנו, נגד האזרחים ונגד המשימה. זה יכול להפריע , אבל האנשים מזהים את זה, ויודעים שבעבר היו גם מקרים אלימים. "ישנם פעילים שמצטרפים, וכולם מאמינים בחשיבותו של המשט".