השייח' ראאד סלאח נעצר בלונדון - ויגורש

מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית, ראאד סלאח, נעצר הלילה בלונדון על ידי המשטרה המקומית לאחר שנכנס ככל הנראה לאנגליה ללא אישור. בעבר נאסרה כניסתו של סלאח לבריטניה לצמיתות, לאחר שהוגדר כאדם בעל "נטיות אנטישמיות". הבריטים רוצים לגרש אותו, אבל סלאח פנה לבית המשפט

השייח' ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית, נעצר בבריטניה על ידי משטרת לסטר לאחר שנאם בכנס "סולידריות למען פלסטין".

המשטרה הלונדונית חיפשה את השייח' סלאח מאז שנכנס לבריטניה, לאחר שבעבר הוצא נגדו צו שלא מאפשר לו להיכנס כלל לתחומי בריטניה. סלאח הוגדר על ידי הרשויות בבריטניה כאדם בעל "נטיות אנטישמיות מובהקות", ולכן החליטו לאסור עליו להגיע שוב לבריטניה.

כאשר הגיע למשטרה המקומית דיווח על כך שסלאח נמצא בכנס למען פלסטין, הם שלחו בלשים לאירוע על מנת לוודא שאכן הוא האיש שמופיע, ובתום הכנס עצרו אותו, והוא ככל הנראה יגורש.

התנועה האיסלאמית: היהודים אחראים למעצרו

בתנועה האיסלאמית הגיבו בזעם למעצרו של סלאח. "מדובר במעצר פוליטי, מאז שהוא נסע בשבת ללונדון הופעל לחץ גלוי על ידי הלובי היהודי בבריטניה לעצור ולגרש את סלאח", אומר עו"ד זאבהי נוג'ידאת, בכיר בתנועה. "השייח' קיבל הזמנה באופן רשמי על ייד הפורום המוסלמי בבריטניה, וגם מעמותות ארגונים פלסטינים. הוא ערך מספר הופעות בנושא הכיבוש, אבל אתמול התבשרנו שהוא נעצר. לפי מיטב ידיעתי, לא היה לסלאח איסור כניסה לבריטניה", סיכם.

בינתיים, שיח' סלאח הודיע כי הוא מסרב להיות מגורש, מה שימנע ממנו להיכנס לבריטניה גם בעתיד, ועורכי דינו פנו לערכאות משפטיות. סלאח דורש להישאר בבריטניה עד עד ה-2 ביולי. , אז יסיים את ההופעות הפומביות שתוכננו לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת