קנדה רוצה את הנסיך הארי כמלך

לקראת ביקורם הקרוב בקנדה של הדוכסים מקיימברידג' - הנסיך וויליאם ורעייתו הטרייה קייט - נאמני משפחת המלוכה הבריטית בקנדה מעלים הצעה חדשה. "הנסיך הארי שכנראה לא יהפוך למלך", הם אומרים, "יכול להציב את עצמו כאן ולמצוא נאמנים רבים. הוא גם יכול לחלק את המשמרות ולהיות 6 חודשים בקנדה ו-6 חודשים באוסטרליה"

הנסיך הארי בחתונת אחיו, עם אחות הכלה (רויטרס)

האם הנסיך הבריטי הפרוע והשובב יהפוך להיות מלך קנדה? אם תתקבל הצעתם של תומכי המלוכה בצפון אמריקה, התשובה עשויה להיות חיובית.

הנסיך הארי הוא השלישי בתור לרשת את כס המלוכה, אחרי הנסיך צ'ארלס ובנו הבכור הנסיך וויליאם. על פי ההצעה של תומכי המלוכה הקנדיים, הארי ומי שתהיה בחירת ליבו יעברו להתגורר באוטווה בירת קנדה ויספקו נציג קבוע של משפחת המלוכה הבריטית למדינה שהיא עדיין, למרות המחאות, חלק מחבר העמים הבריטי.

ההצעה יוצאת הדופן מגיעה לקראת הביקור של וויליאם וקייט בקנדה במהלך השבוע הקרוב, ועל רקע הסקרים שמתפרסמים בחודשים האחרונים על פיהם מרבית הקנדים מעדיפים להיפרד ממשפחת המלוכה ולהפוך לרפובליקה - כמו השכנה מדרום, ארה"ב.

עיקר הביקורת על המשך הנאמנות למשפחת המלוכה מלונדון מגיעה מחבל הארץ הצרפתי של קנדה, קוויבק, שחלק מתושביו אף רוצים להתנתק מקנדה. הם מתכננים ללוות את ביקורם של בני הזוג הטריים בשלטים עליהם ייכתב "וויליאם - לך לעזאזל".

קנדה רוצה מלך משלה (רויטרס)
אתינה בויסוורט, דוברת "נאמני המלכה" בקוויבק, היא זו שהציע להציב את הארי כמלך קנדה. "הנסיך הארי, שכנראה לא יהפוך למלך, יכול להציב את עצמו כאן ולמצוא נאמנים רבים לכתר", היא אומרת ומוסיפה: "הוא גם יכול לחלק את המשמרות ולהיות שישה חודשים בקנדה ושישה חודשים באוסטרליה".

10,000 חברי ארגון "נאמני המלוכה" בקנדה אף מציעים שמשפחת המלוכה מהאי הבריטי תשלח נציגים מטעמה לכל אחת מ 16 המדינות החברות בחבר העמים הבריטי, כשכל אחד מהנציגים האלה יקבל תואר "מלך" של האזור אליו הוא נשלח. בארמון בקינגהאם לא התייחסו לפרסומים בקנדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת