גנב הפריטים מאושוויץ: בכיר בעיריית הרצליה

מוטי פוסלושני נחת הבוקר בארץ ועורר תדהמה במקום עבודתו - כשהודיע על החלטתו להתפטר מתפקידו לנוכח ההליך הפלילי שנפתח נגדו בפולין. הוא ורעייתו נעצרו בשבת האחרונה עם פריטים שלקחו מממחנה ההשמדה - לטענתם, כ"מזכרות"

הכניסה למחנה אושוויץ. מבוכה ישראלית

מבוכה רבה בהרצליה: בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, אישרו בכירים בעיר כי הישראלי שנעצר בפולין יחד עם רעייתו בחשד שגנב פריטים ממחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו הוא בכיר בעירייה, מוטי פוסלושני. הוא נעצר יחד עם רעייתו.

פוסלושני ורעייתו הם שניהם דור שני לניצולי שואה. הוא שימש בעירייה כראש אגף שאיפ"ה (שיפור איכות הסביבה ופיקוח העירוני), ונחת בישראל היום בשעות הבוקר. זמן קצר אחר כך, הוא הודיע לראש העירייה, יעל גרמן, על החלטתו להתפטר מהתפקיד בשל הפרשה - ושטח בשיחה עם העובדים את גרסתו לדברים.

"מדובר באיש מוערך מאוד, אל"מ במילואים", אמר גורם בכיר בעיריית הרצליה. "מה שקרה הוא בלתי נתפס, לא מובן ובטח שלא מאפיין את האיש. הסיפור הזה עצוב מאוד מכיוון שמדובר בעובד מסור, מקצועי ומוערך".

כלי התקשורת בפולין דיווחו בשעות האחרונות כי בחודש הבא צפויות רשויות התביעה בעיר קראקוב להגיש כתבי אישום נגד פוסלושני ואשתו. התובע בתיק, מריוש סלומקה, אמר כי פרקליטות המחוז תבקש לגזור על השניים עונשי מאסר על תנאי.

את תגובתו של פוסלושני לא ניתן היה להשיג.

סכינים וכלי פורצלן כ"מזכרות"

העבירות המיוחסות לפוסלושני, בן 60, ורעייתו - בת 57, הן גניבה וניסיון הברחה של פריטים היסטוריים ממחנה ההשמדה. 

בני הזוג נתפסו ביום שישי האחרון על ידי משטרת הגבולות בשדה התעופה בקרקוב, כשבמזוודותיהם נמצאו תשעה פריטים היסטוריים ממחנה ההשמדה, ובהם מספריים, סכינים וכלי פורצלן.

בחקירתם, הסבירו בני הזוג כי בסך הכל רצו לקחת את הפריטים לישראל כ"מזכרות" מהסיור שערכו במחנה. את הלילה שבין שישי לשבת הם בילו בבית המעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת