מה שרה סילברמן חושבת על הישראלים?

שרה סילברמן, אולי הקומיקאית הכי מצחיקה היום בעולם, מספרת בראיון מיוחד מה היא חושבת עלינו הישראלים, מה הופך אותה לכל כך אטרקטיבית כשמדובר בנשיאים, והאם למי ששחטה כל פרה קדושה אפשרית - יש גבולות שהיא לא תחצה לעולם?

4,000 בני אדם הגיעו לכאן מכל רחבי העולם במסגרת ועידת הנשיא השלישית. מדובר בערבוב של פוליטיקאים, כלכלנים, מדענים אבל גם כוכבים גדולים כמו שרה סילברמן, שהיא אולי האישה המצחיקה ביותר בעולם היום. סילברמן היא יהודייה, שמעידה על עצמה כחסרת דת, אבל לא מפספסת אף הזדמנות כדי לעקוץ אותנו.

רק הזמנה מנשיא המדינה שמעון פרס בכבודו ובעצמו הצליחה להביא את שרה סילברמן הקומיקאית היהודייה הכי מצליחה בארצות הברית לישראל. העובדה שאחותה מתגוררת בירושלים כבר כמה שנים, כנראה לא הייתה סיבה מספיק טובה כדי לגרום לה להתגבר על הפחדים ולעלות על מטוס לארץ הקודש.

שרה סילברמן צוחקת על כולם ועל הכול, היא בעלת פה גדול ומלוכלך בשפת גוף של נסיכה אמריקנית יהודית. היא מספרת בדיחות על שחורים אסיאתים, נוצרים ובעיקר יהודים. ללא קווים אדומים היא בנתה לעצמה קריירה משגשגת.

"הופתעתי לגלות שישראל במציאות שונה ממה שמספרים באמריקה"

סילברמן בת ה-41 החלה את הקריירה בבית הגדול של "סטרדיי נייט לייב". משם היא נבעטה לאחר שאף אחד מהמערכונים שכתבה לא עלה לשידור. מאז קיבלה תוכנית ששברה את שיאי הרייטינג בערוץ "קומדי סנטרל", ומשם היא מוכרת גם לצופים בישראל. להופעות שלה השבוע בארץ - לא נותרו כרטיסים.

הקומיקאית התגייסה מרצונה לקמפיין של הנשיא ברק אובמה וקראה לצעירים היהודים לגרור את הסבא וסבתא בפלורידה לקלפיות, למרות ששמו האמצעי הוא בכלל חוסיין. שנתיים וחצי אחרי מסע הבחירות המוצלח היא עדיין בעדו ולא ממש חשה צורך להתנצל אפילו כשרוב היהודים ברחבי אמריקה כועסים.

"חיפשתי דרך להגיע לישראל כי אחותי גרה כאן בירושלים ואף פעם לא הגעתי לביקור. אני לא חובבת טיסות. הזמנתו של הנשיא פרס הייתה הזדמנות טובה לבוא ולעשות כמה מופעים", היא מספרת.

"מדהים לבקר פה, אחת הסיבות שלא באתי עד עכשיו הייתה הפחד מהלא נודע, כמו שכולנו מפחדים", מספרת סילברמן ומוסיפה: "מה שגיליתי שמרגיש פה נורמאלי וכל כך נכון. הופתעתי כי מה ששומעים על ישראל באמריקה המוגבלת והצרה, אבל אני גיליתי שבכלל מאוד רגוע".

"המסע לישראל נועד כדי להבין מי אני"

"המסע הזה היה טיול גדול כדי לברר מי אני, להיות יהודיה זה חלק מזה. אני לא רוצה להתגונן ולהגיד על עצמי: אני לא יהודיה מספיק", משתפת הקומיקאית ומדגישה: "בעסקי הבידור באמריקה אני יותר מדי יהודיה, תמיד יקראו לי "הקומיקאית היהודיה שרה סילברמן" ואף פעם לא יקראו לי רק קומיקאית"

"אני חושבת ששום דבר הוא לא מחוץ לתחום אם הוא מצחיק", עונה סילברמן לשאלה בנושא בדיחות השואה חסרות הגבולות שהיא נוהגת לספר, "אני חושבת שיהודים נוטים הכי פחות להיעלב מבדיחות שהם מספרים על עצמם".

לגבי המצב בישראל טוענת הקומיקאית: "בהחלט גיבשתי דעות מוצקות על המצב, אבל יותר מהכל אני יודעת שזה לא שחור או לבן", ומוסיפה בחיוך ממזרי: "אני חושבת שבמהלך הביקור שלי בישראל מצאתי חומרים חדשים למופעים שלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק