זוג ישראלים גנבו כלים מאושוויץ

מבוכה ישראלית במחנה ההשמדה אושוויץ: בני זוג מהארץ נעצרו לאחר שבמזוודותיהם נמצאו תשעה פריטים היסטוריים - מספריים, סכינים וכלי פורצלן - אותם מצאו זוג הישראלים בחדר שהכיל פריטים של אסירים במוזיאון אושוויץ. למרבה מזלם של בני הזוג, בית המשפט בוורשה גזר עליהם רק שנתיים מאסר על תנאי ותשלום קנס

הכניסה למחנה אושוויץ. מבוכה ישראלית

אחרי שבישראל ובעולם כולו הזדעזעו מגניבת השלט "העבודה משחררת" ממחנה ההשמדה אושוויץ לפני כשנה וחצי, המחנה הידוע לשמצה חוזר שוב בכותרות, ושוב מדובר בגניבה. מה שמפתיע ומקומם במיוחד הפעם - הוא שבמוקד הגניבה עומדים ישראלים.

בית משפט בוורשה הטיל היום על בני זוג ישראלים - גבר בן 60 ורעייתו בת 57 - עונש מאסר על תנאי למשך שנתיים, בגין גניבה וניסיון הברחה של פריטים היסטוריים ממחנה ההשמדה. 

בני הזוג נתפסו ביום שישי האחרון על ידי משטרת הגבולות בשדה התעופה בקרקוב, כשבמזוודותיהם נמצאו פריטים כגון מספריים, סכינים וכלי פורצלן – בסך הכל תשעה פריטים - כולם פריטים היסטוריים ממחנה ההשמדה, אותם מצאו זוג הישראלים בחדר שהכיל פריטים של אסירים במוזיאון אושוויץ.

בחקירתם, הסבירו בני הזוג כי בסך הכל רצו לקחת את הפריטים לישראל כ"מזכרות" מהסיור שערכו במחנה. את הלילה שבין שישי לשבת הם בילו בבית המעצר.

בעקבות הגניבה, היו בני הזוג עלולים לקבל גזר דין חמור יותר, עד עשר שנות מאסר - אך הזוג "יסתפק" כאמור בשנתיים מאסר על תנאי ותשלום קנס כלשהו למוזיאון, שישמש לאבטחת פריטים היסטוריים. בנוסף, הורשו בני הזוג לעזוב את פולין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת