חירט וילדרס זוכה: לא הטיף לשנאת אסלאם

ראש מפלגת הימין הקיצונית בהולנד חירט וילדרס, זוכה הבוקר מאשמת הסתה לשנאת האסלאם בבית המשפט באמסטרדם. וילדרס השווה בין האסלאם לנאציזם ואמר כי ההגירה המוסלמית היא הבעיה הגדולה של אירופה. ח"כ אריה אלדד בירך את וילדרס

חירט וילדרס (רויטרס)

בית המשפט ההולנדי באמסטרדם זיכה את איש הימין הקיצוני ההונלדי חירט וילדרס מאשמת הסתה לשנאה כלפי האסלאם, בתיק שהציב במבחן את זכות הביטוי במדינה הידועה כאחת המדינות היותר ליברליות בעולם.

"ההצהרות האנטי-מוסלמיות של וילדרס אמנם פוגעות ברגשות הקהילה המוסלמית, אבל נאמרות במסגרת מרחב השיח הפוליטי הלגיטימי" טען השופט מרסל ואן אוסטן. וילדרס, שטוען כי האסלאם והקוראן עומדים בניגוד לטבע האנושי, וש"צריך לעצור את ההגירה המוסלמית ליבשת", יצא הבוקר מחויך מבית המשפט.

ח"כ אריה אלדד שיגר לאחר הזיכוי ברכה לווילדרס, "ידידו", כך בהודעה מטעמו. "זהו יום ניצחון לחופש הביטוי באירופה וליכולתם של בני החורין לומר בלא מורא את האמת על האיסלם. ייתכן שזו נקודת המפנה בתהליך המאיים להפוך את אירופה לאירו-ערביה".

חירט וילדרס השווה בין האסלאם לבין הנאציזם ואמר שהחולי של החברה האירופית נובע מההגירה של מוסלמים למדינה. מפלגתו של וילדרס היא אחת השותפות הנאמנות ביותר בממשלה ההולנדית. וילדרס ואנשיו מצביעים דרך קבע עם הממשל בנושאים כלכליים ותמך בממשלה מספסלי האופוזיציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת