סופו של עידן: ספיידרמן מת

ענקית הקומיקס "מארבל" עשתה השבוע את הבלתי יאומן. גיבור העל ספיידרמן, או פיטר פרקר, נכנע ליריבו המושבע: הגובלין הירוק. הדמות שהציתה את דימיונם של מיליונים במשך עשרות שנים, מתה. כותב הקומיקס: "בכיתי במשך 45 דקות, כמו תינוק מגודל"

סצינת מותו של גיבור-העל (AP)

סופה של אגדה: פיטר פרקר ירה את חוט העכביש האחרון שלו. מוות דרמטי כזה בעולם הספרות לא נראה מאז שארת'ור קונן דויל הרג את הגיבור שלו, שרלוק הולמס. מעריצי הקומיקס המפורסם, אל תמשיכו לקרוא - ספיידרמן מצא את מותו בחוברת השבועית שמספרה, 160, ודאי לא יישכח במהרה.

בחוברת החדשה של חברת "מארבל", ניתן לראות את האלטר-אגו של פיטר פרקר נכנע ליריבו המושבע: הגובלין הירוק, ומת בזרועותיה של מרי ג'יין לאחר קרב אלים.

"אף פעם לא ראינו עולם בלי ספיידרמן, עולם בלי פיטר פרקר, מותו הוא אירוע משמעותי ליקום הקומיקס ונראה עד מהרה כמה זה ישנה את הכל", אמר בכיר ב"מארבל", אקסל אלונסו.

כל סוף הוא התחלה חדשה

כותב הקומיקס בריאן מייקל בנדיס אמר לעיתון "יו.אס.איי טודיי" כי הוא כתב את הסיפור "עם דמעות בעיניים, כמו תינוק מגודל". "עליתי למעלה לאשתי, ואמרתי לה 'אני כל כך מובך. אני חושב שממש בכיתי במשך 45 דקות'. קרו לי דברים אמיתיים בחיים שלא בכיתי בגללם, ועדיין - אני בוכה בגלל זה", סיפר.

הסוף הטרגי מופיע בחוברת מספר 160 של סדרת "אולטימט ספיידרמן", שהחלה בשנת 2000. ספיידרמן הופיע לראשונה בקומיקס עוד בשנות ה-60. העורך הבכיר של "מארבל", מארק פניצ'ה, שחרר מסר מרגיע למעריצים: "מותו של פיטר לא מסמל את הסוף. זו התחלתו של אחד הסיפורים השאפתניים ביותר שאי פעם קראתם בקומיקס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת