מדינת ניו יורק תאשר נישואים חד מיניים?

סנאט המדינה יצביע היום על ההצעה, שהפכה לאחד הנושאים החברתיים שיעמדו במרכז הבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2012. אם ההצעה תאושר, תהפוך ניו יורק למדינה השישית בארה"ב שמאפשרת נישואים חד מיניים והמפורסמת בהן

ניו יורק תאשר את ההצעה? (חדשות 2)

האם ניו יורק תהיה המדינה השישית בארה"ב - והידועה ביותר בהן - שתאשר נישואים חד מיניים? הסנאט במדינה יצביע היום על ההצעה שיזם וקידם המושל הדמוקרטי אנדרו קומו, וכרגע האישור עומד על חודו של קול אחד בלבד.

אסיפת המדינה אישרה את ההצעה ברוב גדול בשבוע שעבר. הארכיבישוף של מדינת ניו יורק, טימות'י דולן, הדגיש אתמול את התנגדותו והתנגדות הכנסייה הקתולית לנישואים חד מיניים ואמר כי יתנגד "לכל הצעה קיצונית שמנסה להגדיר מחדש את תמצית הנישואים".

סקרים אחרונים במדינה הראו תמיכה גורפת בקרב הציבור בהצעה. דולן כתב בבלוג שלו כי "הממשלה מתיימרת להגדיר מחדש מילות קדושות כמו אב, אם, בעל ואישה".

חמש מדינות כבר אישרו

בעצרת שהתקיימה אתמול ביוניון סקוור במנהטן לתמיכה בהצעה אמר אחד הפעילים, ג'ייק גודמן, כי "הדרישה שלנו היום היא פשוטה והגיונית: הביאו את השוויון בנישואים להצבעה ביום שני".

אם ההצעה תאושר, הדבר ייחשב לניצחון וסמל של ממש בקרב תומכי נישואים חד מיניים. הקרב על התרת הנישואים בארה"ב הופך לאחד מהנושאים החברתיים המכריעים בבחירות לקונגרס ולנשיאות ב-2012.

חמש מדינות בארה"ב - מסצ'וסטס, קונטיקט, אייווה, ניו המפשייר וורמונט, כמו גם מחוז קולומביה, מאפשרות נישואים חד מיניים בשטחן. ארבע מדינות מאפשרות "איחוד אזרחי". עם זאת, הדבר עדיין אסור בחוק ב-39 מדינות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק