רגעי האימה של הצונאמי בתיעוד חדש

100 ימים חלפו מאז רעידת האדמה והצונאמי שהיכו ביפן, והנה נחשף תיעוד חדש של רגעי האימה בעיר קסנומה - בו נראים בני אדם נסים על נפשותיהם מול איתני הטבע. גם היום, למעלה מ-100 אלף בני אדם עדיין לא יכולים לחזור הביתה, ורבים מהם איבדו את יקיריהם באסון ממנו יפן מתקשה להתאושש

100 ימים חלפו מאז שהאוקיינוס עלה על פני היבשה, והביא על יפן את אחד האסונות הנוראים ביותר בהיסטוריה. כ-24 אלף בני אדם נהרגו ברעידת האדמה והצונאמי, ומאות אלפים עדיין לא יכולים לחזור לבתיהם.

תושבי האזורים הסמוכים לכור הגרעיני בפוקושימה, וגם אלו שמתגוררים במרחק של 100 ק"מ, עדיין לא חוזרים הביתה. הגידולים הסמוכים לאתר הגרעין נזנחו והחקלאים נאלצו למצוא את עתידם ועתיד הקהילות שלהם - במקום אחר.

הרשויות ביפן חוסמות גם היום את הגישה של התושבים ושל התקשורת לאזור שנפגע, בעוד רבים מתושבי צפון-מזרח יפן, מתרכזים עדיין במקלטים והעתיד לא נראה מבטיח. פעולות ניקוז המים הרדיואקטיביים מהכור וסביבתו הופסקו בינתיים, ורק רבע מההריסות שהותירו רעידת האדמה והצונאמי פונו.

במלאת 100 ימים לאסון הטבע, סוכנות הידיעות AP מפרסמת סרטון וידאו חדש המתעד את הרגעים ההם, ב-11 במרץ 2011. בתיעוד ניתן לראות את האנשים שנסים על נפשם אל מול גלי הענק מנמל קסנומה שבצפון מזרח המדינה, כלי רכב שנשטפים עם הזרם וספינות שמאבדות את אחיזתן בים ועולות אל החוף, ביום בו הפכה יפן למדינה מוכת אסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת