הומור גזעני בוועידת הרפובליקנים

הקומיקאי רג'י בראון, שהיה אמור להצחיק אתמול את באי הוועידה הרפובליקנית בניו אורלינס, החליט לפצוח בסשן של בדיחות על גזעים, על הומוסקסואלים ועל מועמדים רפובליקנים לנשיאות - והורד מהבימה בשיאו של מפגן הטעם הרע

את אובמה זה לא הצחיק. צילום ארכיון (רויטרס)

ועידת המפלגה הרפובליקנית בניו אורלינס הפכה אתמול למפגן מביך של בדיחות גזעניות נגד הנשיא אובמה ונגד הקהילה ההומו-לסבית, שהסתיים בסילוק מספר קומיקאים מבמת הכנס.

אחד הקומיקאים שהוזמנו לוועידה, רג'י בראון, הציג חיקוי של הנשיא אובמה ובמסגרתו לעג למוצא הדו-גזעי של הנשיא, צחק על חברי הקונגרס ההומוסקסואלים ולא חסך ביקורת גם מהמועמדים הרפובליקנים לנשיאות 2012. מארגני הכינוס לא חשבו שזה מצחיק, והורידו אותו מהבמה.

אחת הבדיחות המביכות של בראון הייתה על כך שאביו של הנשיא הוא שחור ואימו לבנה, ולכן הוא צריך לחגוג רק חצי מ"חודש ההיסטוריה השחורה" המצויין של ארצות הברית.

בדיחה לא מצחיקה אחרת הייתה על ברני פרנק, חבר הקונגרס הדמוקרטי ההומוסקסואל. בהמשך עבר הקומיקאי להתבדח על חשבונו של מיט רומני, המועמד הרפובליקני המוביל כרגע על פי חלק מהסקרים, שנאלץ לכבוד הבחירות להקצין את דעותיו נגד הפלות ואחזקת נשק, ואז התבדח על מועמד רפובליקני אחר, טים פולנטי, שלדבריו "זקוק להשתלת עמוד שדרה" לאחר שסירב להתעמת עם רומני.

כשבראון התחיל "ללכלך" גם על המועמדת מישל בקמן - למארגן הוועידה אנתוני דייוויס נמאס, הוא הורה לתזמורת לנגן - והקומיקאי שלא הצחיק את הרפובליקנים הורד מהבימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק