בתו של הימלר מגדלת "נסיכות נאציות"

כילדה קטנה היא ישבה על ברכיו של אביה, שהפך לאחד הבכירים ביותר במשטרו של היטלר, באסיפות הנאציות הגדולות בגרמניה. כיום ממשיכה גודרון בורוויץ, בת 81, את המורשת המזוויעה. היא פועלת למען ארגונים נאו נאציים, פושעי עבר, וגם מגדלת דור חדש של בנות - על עקרונות הנאציזם

היינריך הימלר ובתו גודרון בזמן המלחמה (חדשות 2)

כשהיא מנופפת לשלום לנכדיה, גודרון בורוויץ נראית כמו אישה שמוכנה לבלות את שארית חייה בשקט ושלווה. אבל במקום זה, בתו בת ה-81 של הבכיר הנאצי היינריך הימלר, עדיין עובדת בקצב קדחתני כדי להותיר את הלהבה הנאצית בוערת.

בורוויץ תמיד טיפחה את זכר אביה, וציינה בגאווה כי הוא עמד בראש הגסטפו, האס.אס ותכנית "הפתרון הסופי" שגבתה את חייהם של שישה מיליון יהודים.

למרות שנותיה המתקדמות, היא ממשיכה לסייע לשיירי המשטר הנאצי לחמוק ממשפט צדק. כדמות המובילה בארגון "סטילה הילפה" - עזרה שקטה - היא עוזרת לנאצים המבוקשים שעדיין חיים.

"נסיכת הנאציזם" מגדלת דור חדש

עכשיו, כך מדווח עיתון ה"דיילי מייל" הבריטי, כי הפכה ל"סבתא" לדור חדש של בנות נאציות שמחונכות על ברכי הימין הקיצוני הגרמני. "בנותיה" לובשות את השמלות הבוואריות המסורתיות וקולעות את שיערן בצמות.

אנדרה רופקה, מומחה שחקר את פועלה של בורוויץ, הסביר כי "העזרה השקטה היא לא רק בשביל נאצים לשעבר. הם אוספים כספים גם עבור תנועות נאו-נאציות".

בורוויץ חיה במינכן, גרמניה, עם בעלה. כיום היא נלחמת בעיקר עבור קלאאס קארל פאבר, בן 89, שעומד בפני הסגרה בחזרה לגרמניה, שם הוא אמור להישפט על היותו חייל אס.אס בהולנד, שרצח חפים מפשע.

אחד ההיסטוריונים כינה את בורוויץ "נסיכת הנאציזם". "מעולם לא דיברתי על עבודתי", אמרה ל"דיילי מייל". "אני פשוט עושה מה שאני יכולה, מתי שאני יכולה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת