צפו: אנג'לינה ג'ולי ביקרה את הפליטים הסורים

"השגרירה למען רצון טוב" מטעם האו"ם ביקרה אתמול במחנות הפליטים שקמו לאורך הגבול הטורקי עם סוריה, ומשכנים פליטים שנמלטו מכוחותיו של אסד. במטוסה הפרטי הביאה ג'ולי צעצועים וממתקים לילדים. "האנשים במחנה הזה נמלטו מחשש לחייהם, ורבים מהם חוששים לחיי יקיריהם שנותרו בסוריה", אמרה

הכוכבת ההוליוודית אנג'לינה ג'ולי ביקרה אתמול את אלפי הפליטים הסורים, שנמלטו מארצם לטורקיה וכעת משוכנים במחנות פליטים לאורך הגבול בין המדינות.

השחקנית, שהגיעה למקום בתפקיד "שגרירת רצון טוב" מטעם ועידת הפליטים של האו"ם, נתנה פירות וממתקים לאזרחים. לטורקיה הגיעה ג'ולי במטוס פרטי, עליו קופסאות של צעצועים לילדים.

היא ביקרה במחנה פליטים אחד, בו מתגוררים כעת כ-10,000 איש. ג'ולי בילתה כשעתיים וחצי עם כ-1,700 פליטים במחנה אלטינוזו, 20 ק"מ בלבד מהגבול הסורי. לפי הדיווחים בטורקיה, היא שאלה כמה מהם מה שלומם בערבית ורק לאחר מכן נעזרה במתוגרמן.

"הם חוששים לחיי יקיריהם"

לאורך המפגש כתבה ג'ולי את הדברים על דף והתעניינה בעיקר במצבם של הנשים והילדים. "האנשים במחנה הזה נמלטו מחשש לחייהם, ורבים מהם חוששים לחיי יקיריהם שנותרו בסוריה", אמרה.

היא פגשה אישה אחת שהצליחה לברוח מסוריה בהיריון מתקדם, וילדה בן במחנה. האישה סיפרה כי בעלה נהרג. אישה נוספת אמרה לג'ולי כמה היא חוששת שבעלה לא יצליח לחצות את הגבול. "האישה אמרה שבעלה הוא אחד מני רבים, שמפחדים לברוח", סיפרה ג'ולי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת