נעצר חשוד עם חומרי נפץ סמוך לפנטגון

נבדק חשד לניסיון חבלה סמוך לבניין הפנטגון בוושינגטון, לאחר שגבר אמריקני ממוצא אתיופי נעצר הלילה (שעון מקומי) סמוך למקום, כשברשותו חומרים החשודים כחומר נפץ. בחקירתו סירב החשוד לשתף פעולה עם השוטרים, דבר אשר העלה את חשדם והוביל לסריקות נרחבות באזור. לא נמצאו חומרי נפץ נוספים באזור או במכונת של החשוד

אזרח אמריקני ממוצא אתיופי נעצר היום סמוך לבניין הפנטגון, שבו שוכן משרד ההגנה האמריקני, כשברשותו חומר המשמש להכנת מטעני חבלה, כך מדווחים כלי התקשורת בארה"ב. כעת נבדק אם החשוד התכוון לפוצץ את הבניין.

החשוד נעצר בבית קברות הסמוך לפנטגון במהלך הלילה, כשברשותו נמצא חומר ספרותי רב התומך באל-קאעידה. מרשויות הביטחון במקום נמסר כי החשוד נשא תיק גב שעל פי החשד הכיל אמוניום חנקתי, כימיקל שיכול לשמש לייצור חומר נפץ.

בעקבות המעצר, נחסמו הדרכים הסמוכות לפנטגון ובמקום נערכו סריקות לאיתור חומרי נפץ נוספים. כשעה לאחר מעצרו של החשוד, נמסר כי לא נמצאו חומרים נוספים ברכב שככל הנראה היה שייך לו ואותר באזור.

"הוא לא שיתף פעולה בחקירתו, דבר שהגביר מאוד את החשד שלנו", סיפר דובר המשטרה המקומית דיוויד שלוסר. "מצאנו כל מיני חפצים חשודים ברכבו והיינו חייבים לבדוק אותם בהקדם", הוסיף שלוסר.

הפנטגון הוא אחד מהאתרים המאובטחים ביותר ברחבי ארה"ב, זאת עקב רגישותו הביטחונית. מאז פיגועי 11 בספטמבר שופרה האבטחה במקום וזו הסיבה שכלל המערך הביטחוני הוקפץ עם מציאת החשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת