גרמניה: ילד ראשון מת לאחר שנדבק בחיידק האי-קולי

בן שנתיים הפך היום לקורבן ה-37 של חיידק האי-קולי בגרמניה, ולילד הראשון שמת לאחר שנדבק בבקטריה. בבית החולים בהנובר, שם נקבע מותו של הילד, מטופלים גם אביו ושניים מאחיו - אך לא נמסר מידע על מצבו. 3,000 נדבקו ברחבי גרמניה עד כה בחיידק

חיידק האי-קולי בגרמניה גבה היום קורבן ראשון שאינו מבוגר - ילד בן שנתיים מהעיר הנובר שנדבק בבקטריה ומת בבית החולים.

בן השנתיים, ששמו לא פורסם, הוא הקורבן ה-37 של החיידק עד כה. רק בשבוע שעבר הודיע שר הבריאות של גרמניה כי התפשטות החיידק נמצאת במגמת דעיכה.

על פי הדיווחים, עבר בן השנתיים בימים האחרונים מספר טיפולים שנועד להילחם בסיבוכים שנגרמו לו בעקבות הידבקותו בחיידק. יחד עם הילד טופלו גם אביו ושניים מאחיו, אך לא נמסר מידע על מצבם.

האם תם משבר האי-קולי? 

גורמי הבריאות בגרמניה אמרו בשבוע שעבר כי מחקרים חדשים הוכיחו כי מקור חיידק האי-קולי הקטלני - הוא אכן בחוות נבטי שעועית בצפון המדינה.

"הגופים המדעיים האחראים על הנושא הודיעו שהאזהרה היא רק לגבי נבטי שעועית לא מבושלים, ולא חל על עגבניות, מלפפונים וחסה" - כך הודיעה שרת החקלאות הגרמנית אלזה איינר. בעקבות הגילויים, הודיעו מספר מדינות אירופיות בהן רוסיה, כי הן מתכוונת להסיר את איסור יבוא הירקות מגרמניה.

למעלה מ-3,000 בני אדם נדבקו עד כה בחיידק האי-קולי, כשלפחות רבע מהם חוו סיבוכים כתוצאה מכך. עד כה כל מקרי המוות מהחיידק דווחו בגרמניה - למעט אחד שמת בשוודיה, אך גם הוא בתקופה האחרונה בגרמניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת