חברת הקונגרס האמריקני שנורתה שוב מחייכת למצלמה

חמישה חודשים חלפו מאז מסע הטירוף של צעיר אמריקני, שפתח באש לכל עבר, הרג ילדה ופצע אחרים - ובהם את גבריאל גיפורדס - שנפגעה בראשה. היום היא פירסמה תמונה ראשונה מאז סיימה את הליך השיקום

גיפורדס אז והיום (AP)

חמישה חודשים אחרי שנורתה בידי מתנקש באריזונה, התפרסמו היום תמונותיה הראשונות של חברת הקונגרס הדמוקרטית היהודייה גבריאל גיפורדס. תחילה, בשל העובדה שנורתה בראשה, היו הרופאים סקפטיים באשר למצבה – אך כנגד כל הסיכויים, הצליחה גיפורדס להשתקם והיא נראית מחייכת למצלמה.

את התמונה פירסמה גיפורדס בדף הפייסבוק שלה. רק שיערה הקצר יכול אולי לרמז על הטראומה שעברה עליה בחצי השנה האחרונה – מהרגע שבו פגע הקליע בראשה, דרך תהליך ההתאוששות הארוך שעברה בבית החולים ביוסטון, ועד היום.

אותו ירי טירוף גבה את חייה של ילדה אחת והביא לפציעתה של גיפורדס ואחרים. מאז האירוע היא נמנעה מלבוא במגע עם הציבור ונראתה בפומבי לאחרונה ב-27 באפריל, כשעלתה על מטוס לפלורידה כדי להיפרד מבעלה, מארק קלי, שהמריא לחלל עם המעבורת "אנדוור" למסעה האחרון.

תמונותיה אז היו מטושטשות למדיי. כיום, כל מי שדרש בשלומה בחודשים שחלפו מאז הירי, יכול לנשום לרווחה ולראות כי הרע ביותר כבר מאחוריה.

בשל הפציעה, עברה גיפורדס הליך שיקום לגולגולת שלה לפני כחודש. מאז ועד לימים האחרונים היא נאלצה לחבוש על ראשה קסדה מיוחדת, שהייתה, כפי שהעידו הרופאים, שנואה ביותר על חברת הקונגרס. למרות התמונות האופטימיות, במבחן המציאות קשה לקבוע כי גיפורדס שבה לעצמה לגמרי. היא עדיין מתקשה לדבר וללכת – והדרך לרפואה שלמה, אם בכלל, עדיין ארוכה מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת