חוסל מפקד אל-קעידה במזרח אפריקה

עוד הצלחה למלחמה האמריקנית בטרור מבית אל-קעידה. אחרי חיסולו של בן לאדן, גם מפקד הארגון במזרח אפריקה מוצא את מותו. פאזול עבדאללה מוחמד בן ה-38 נחשב למי שתיכנן את הפיגועים הגדולים בשגרירויות ארה"ב בניירובי ובדאר א-סלאם ב-1998, בהם נהרגו 224 בני אדם, וכן את הפיגוע הכפול נגד ישראלים בקניה ב-2002

פאזול עבדאללה מוחמד. חוסל בסומליה (רויטרס)

מנהיג אל-קעידה במזרח אפריקה, פאזול עבדאללה מוחמד, נהרג במוגדישו בירת סומליה - כך אישר היום מפקד משטרת קניה, בעקבות דיווחים שהגיעו מהמורדים במדינה.

"קיבלנו את ההודעה מהרשויות בסומליה. נאמר לנו שיש שני טרוריסטים שנהרגו בסומליה ביום רביעי בשבוע שעבר", אמר מפקד משטרת קניה מת'יו איטירי לסוכנות הידיעות AFP, והוסיף: "אחד משני ההרוגים זוהה כפאזול מוחמד, זאת על פי המסמכים שנמצאו על גופו".

מקור סומלי המקורב לחקירה מסר כי האיש שזוהה כבכיר אל-קעידה החזיק דרכון דרום אפריקני, ככל הנראה מזוייף, בשם דניאל רובינסון. על הגופה נמצאו גם 40 אלף דולר במזומן. שתי הגופות הועברו לגורמים אמריקניים לצורך זיהויין הסופי.

פאזול עבדאללה מוחמד בן ה-38 נחשב למי שתכנן את הפיגועים הגדולים בשגרירויות ארה"ב בניירובי ובדאר א-סלאם ב-1998, בהם נהרגו 224 בני אדם, ועל ראשו הוכרז פרס בשווי 5 מיליון דולר.

מאז 2002 הוא היה אחראי על פעולות אל-קעידה במזרח אפריקה, ותיכנן בין היתר גם את הפיגוע הרצחני במלון "פרדייז" במומבסה, קניה, בו נהרגו 15 בני אדם, כולל ישראלים. במסגרת אותו פיגוע ניסו אנשיו של פאזול גם לשגר טיל כתף לעבר מטוס ארקיע שהמריא משדה התעופה המקומי ועליו מאות נוסעים – ניסיון שלמרבה המזל נכשל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת