איקאה שוב על הכוונת: פיצוץ התרחש בסניף בדרזדן שבגרמניה

אחרי בלגיה, צרפת והולנד - הצטרפה למועדון המדינות המפוקפק שספגו את נחת זרועם של אלמונים שהציבו על כוונתם את רשת חנויות הרהיטים השבדית גם גרמניה. לקוחות שהגיעו לסניף בדרזדן, החדש ביותר שפתחה הרשת באירופה, נחרדו לשמע פיצוץ עז שהתרחש במחלקת כלי המטבח. למרבה המזל זה נגמר ללא נפגעים, אך עם נזק רב

מי מאיים על איקאה? צילום ארכיון (חדשות 2)

לרשויות הפנים האירופיות אין עדיין קצה חוט שיוכל להוביל את אנשיהן למי שאחראי לשרשרת הפיצוצים התמוהה שהתרחשו בשבועות האחרונים בסניפים שונים של רשת חנויות הרהיטים להרכבה עצמית איקאה ברחבי היבשת. היום הצטרף לפרשה אפופת המסתורין אירוע דומה נוסף - שהתרחש, הפעם, בעיר דרזדן שבגרמניה.

הסניף שבעיר, החדש ביותר שפתחה הרשת השבדית באירופה, היה גם הוא מטרה לפגיעה. לקוחות שהסתובבו ברחבי מחלקת כלי המטבח שבו נחרדו לשמע פיצוץ עז שהתרחש לפתע במקום. למרבה המזל, הסתיים האירוע בשני נפגעים, בני 32 ו-41, שלקו בחרדה ומצבם מוגדר קל. במשטרה המקומית מסרו כי נוסף על כך, נגרם נזק כבד לחנות ולפריטים והמוצרים שהיו באותה המחלקה.

לפי רשויות הביטחון של גרמניה, עד כה לא קיבל על עצמו שום גורם את האחריות לפיצוץ בסניף איקאה. חקירתו הועברה לידי המשטרה המקומית.

לפני הפגיעה בסניף רשת הרהיטים בדרזדן, התפוצצו בסוף החודש הקודם מטעני חבלה קטנים שחוברו לשעון עצר בכמה חנויות של איקאה בבלגיה, בצרפת ובהולנד. הם עוררו בהלה רבה בקרב העובדים והלקוחות, אך למרבה המזל לא גרמו נזק של ממש או לפציעות. המשטרה הבלגית היא שקיבלה על עצמה את האחריות לרכז את מאמצי החקירה בשטחה ובתחומי צרפת והולנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק