האו"ם יצביע על גינוי הטבח בסוריה

בריטניה וצרפת יגישו היום הצעת החלטה משותפת לגינוי מעשי הדיכוי והאלימות בסוריה שהביא לכ-1,300 הרוגים במדינה. ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון אמר: "מי שינסה להתנגד לגינוי או להטיל על כך וטו - על אחריותו בלבד"

ראש ממשלת בריטניה דיויד קמרון אמר היום כי בריטניה וצרפת יגישו הצעת החלטה לאו"ם עוד היום, לגינוי הדיכוי בסוריה שהביא לכ-1,300 הרוגים במדינה.

קמרון אמר כי שתי האומות מתנגדות לפעולות של נשיא סוריה בשאר אסד וממשלו כי הן מציעות שמועצת הביטחון תחליט לגנות את הדיכוי, תנקוט בפעולות הומניטאריות ותדרוש מהממשל לשאת באחריות למעשיו.

"אם מישהו יצביע נגד הצעת ההחלטה הזו או ינסה להטיל וטו - זה יהיה על אחריותו בלבד", אמר קמרון. הצעת ההחלטה מגיעה בנפרד מהצעדים אותם מתכננים לנקוט בנוגע לתכנית הגרעין של סוריה. ארצות הברית ובנות בריתה דוחפות להכשיל שיתוף פעולה בין סוריה לסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א), למרות התנגדותה של סוריה.

דובר משרד החוץ הצרפתי ברנרד ואלרו כתב היום בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט של המשרד כי "הגיע הרגע בו הקהילה הבין-לאומית צריכה להטיל אחריות בנוגע להחלטת המשטר הסורי להמשיך ולהגביר השימוש בכוח ודיכוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת