עזיבת שגרירת סוריה בפריז: מתיחה

אחרי הדיווחים הסותרים על התפטרותה של שגרירת סוריה בצרפת למיה שקור וההכחשות הנמרצות, הבוקר הופיעה מי שעומדת כעת בעין הסערה הדיפלומטית והכחישה, מול המצלמות, את דבר התפטרותה - כשהיא עומדת מול דגל סוריה ותמונתו של נשיא המדינה בשאר אסד. "הם עשו הונאת זהות", האשימה שקור את הטלוויזיה הצרפתית

למיה שקור. התפטרה? כנראה שלא (מתוך אתר אונסק"ו)

שגרירת סוריה בצרפת למיה שקור הכחישה הבוקר את הטענה כי התפטרה במחאה על אלימות המשטר במדינתה ואמרה כי שידור הראיון שנערך, לכאורה איתה, ב"פראנס 24" הוא מתיחה.

למיה שקור התראיינה הבוקר בתחנת BFM הצרפתית כדי להזים את השמועות. "אני מאשימה את 'פראנס 24' בהונאת זהות", האשימה שקור, כשהיא מצולמת במשרדה בשגרירות, מול הדגל הסורי ותמונתו של נשיא המדינה בשאר אסד.

עוד אמרה שקור כי בכוונתה להתלונן באופן רשמי על תחנת הטלוויזיה על הדיווח השקרי, "שהוא חלק מקמפיין של מידע שקרי נגד סוריה שהחל בתחנה בחודש מרץ 2011", אמרה.

יש לציין כי כבר אתמול, לאחר השיחה, העלו בתחנה הצרפתית את החשד כי מדובר בהונאה. "אנחנו לא פוסלים אפשרות שזו הייתה מניפולציה או פרובוקציה", נכתב בהצהרה רשמית מטעם הערוץ. "אם זה אכן המקרה, אנחנו נתבע את מי שאחראי או אחראים לכך", הבטיחו.

הדיווח בערוץ: השגרירה מתפטרת במחאה

שני ערוצי טלוויזיה שידרו אמש הקלטות קוליות של אישה שהם טענו כי היא שגרירת סוריה בפריז, אולם בכל אחת מההקלטות התקבלה תגובה הפוכה ומסתורית בנוגע להתפטרותה של השגרירה.

ערוץ הטלוויזיה הצרפתי "פראנס 24" פרסם אמשב כי השגרירה למיה שקור אמרה כי היא מתפטרת מתפקידה במחאה על האלימות והדיכוי שמפגין המשטר הסורי כלפי מחאת האזרחים. אולם זמן קצר לאחר מכן, ערוץ הטלוויזיה אל ערביה המשדר מדובאי השמיע הקלטה של אישה בעלת קול שונה שאומרת, בערבית, כי היא השגרירה שקור וכי כלל לא התפטרה.

הערוץ הצרפתי, אתמול: עומדים מאחורי הפרסום

סוכנות הידיעות רויטרס ניסתה להשיג את השגרירה אתמול, ללא הצלחה. ברויטרס, שפרסמו ראשונים את דבר ההתפטרות, טוענים כי לפני הפרסום פנו לשגרירות סוריה כדי לאמת את הפרטים, מהם קיבלו תשובה באי-מייל, המאשר את דבר ההתפטרות.

אולם התקשורת הסורית דיווחה במהירות כי הדבר שגוי ואל ערביה מיהרה לפרסם תגובה זועמת בערבית מאישה הטוענת כי היא השגרירה והכחישה כי התראיינה לערוץ הצרפתי: "לא דיברתי עם אף ערוץ בעולם ואני כועסת מאוד", אמרה.

עורך בערוץ "פראנס 24" אמר אמש כי הוא מכיר את שקור וכי הערוץ עומד מאחורי השידור. סגנית העורך הראשי רנה קפלן אמרה כי היא בטוחה ב-100% בזהותה של שקור וכי הערוץ שוחח עמה במספר הטלפון הרגיל שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת