שטראוס-קאהן לשופט: "לא אשם"

כשהוא מלווה ברעייתו, הגיע היום דומיניק שטראוס-קאהן לדיון הראשון של משפטו. יו"ר קרן המטבע לשעבר המואשם בתקיפה מינית של חדרנית כפר באשמה ולא הודה בעבירות המיוחסות לו. מחוץ לבית המשפט הפגינו חדרניות לתמיכה במתלוננת

יו"ר קרן המטבע הבינלאומי לשעבר נלחם על חפותו: בפתח הדיון הראשון בקדם המשפט שלו בניו יורק, הצהיר היום דומיניק שטראוס-קאהן כי "אינו אשם", ולא הודה בביצוע עבירות התקיפה המינית המיוחסות לו. מחוץ לכתלי בית המשפט הפגינו כ-100 חדרניות, שהגיעו לתמוך במתלוננת נגדו.

שטראוס-קאהן הגיע לדיון כשהוא שלוב זרועות עם אשתו, הממשיכה לתמוך בו חרף האישומים החמורים נגדו. בבית המשפט הוגשו נגדו היום שבעה כתבי אישום, הכוללים עבירות של ניסיון אונס ותקיפה מינית של חדרנית ב-14 במאי במלון בניו יורק. אם יורשע, צפוי קאהן לעונש כבד של עד 25 שנות מאסר בפועל.

במהלך הדיון, עורכי הדין מטעם ההגנה ביקשו מהתביעה שתעביר לידיהם כמה מחומרי החקירה הכוללים גם את הצהרת החדרנית שהותקפה. לטענתם, פיסות מידע אלו כבר הודלפו לתקשורת לפני פתיחת המשפט.

שוחרר בערבות של 6 מיליון דולר

במקביל, כ-100 חדרניות ממספר בתי מלון באזור החליטו לחזק את ידיה של המתלוננת במשפט, והגיעו להפגין מחוץ לכתלי בית המשפט. הנשים הגיעו למקום כשהן לבושות במדי בית המלון, וקראו לשטראוס-קאהן קריאות בנוסח "תתבייש לך". עורכי הדין של התביעה הודיעו כי החדרנית שהתלוננה נגד שטראוס-קאהן תהיה "עדת המפתח" בשביתה.

שטראוס-קאהן שוחרר מהכלא בערבות בסך 6 מיליון דולרים, וכעת הוא מוחזק במעצר בית בדירה יוקרתית בשכונת טרייבקה בניו יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק