ארה"ב: "ד"ר מוות", ג'ק קבורקיאן, מת בגיל 83

הוא סייע ללמעלה מ-130 חולים סופניים בהמתות חסד והורשע בשנת 1998 ברצח מדרגה שנייה. היום, בגיל 83, מת מי שזכה לכינוי "ד"ר מוות" בבית החולים במישיגן, זאת לאחר שסבל מכשל בכליות ומדלקות בדרכי הנשימה. עורך דינו של קבורקיאן אישר את הדיווחים על מותו

ד"ר ג'ק קבורקיאן (ד"ר מוות) (AP)

ד"ר ג'ק קבורקיאן, מי שסייע להמתות חסד רבות ואף נידון למאסר ממושך בשל כך, מת היום בבית החולים במישיגן בגיל 83. סיבת מותו של מי שזכה לכינוי "ד"ר מוות" עדיין לא ברורה, אך כלי התקשורת במישיגן מדווחים כי קבורקיאן סבל מכשל בכליות ומבעיות בדרכי הנשימה.

קבורקיאן אושפז בימים האחרונים בבית החולים, ועל פי הדיווחים מצבו רק הידרדר מיום ליום, עד אשר מת היום. עו"ד גאופרי פייגר, מי שייצג את קבורקיאן במשפטו, אישר לכלי התקשורת את דבר מותו של הרופא.

במהלך חייו סייע ד"ר קבורקיאן ללמעלה מ-130 חולים סופניים להתאבד. המקרה המפורסם הראשון היה כשסייע לג'נט אדקינס, חולת אלצהיימר, להתאבד בתוך מכוניתו. קבורקיאן זוכה מעבירת רצח בגין מקרה זה.

בשנת 1998 תועד קבורקיאן כאשר הוא מזריק חומר רעיל לגופו של חולה סופני. היה זה התיעוד הראשון של הרופא משתתף באופן פעיל בגרימת מוות. בעקבות המקרה הורשע קבורקיאן ברצח מדרגה שנייה ונידון למאסר, ממנו שוחרר שמונה שנים לאחר מכן, בשל התנהגות טובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק