העדות של ג'ייסי לי דוגארד נחשפת

במשך 18 שנה, מהרגע בו נחטפה ועד ששוחררה, לא הייתה מסוגלת ג'סי לי דגוארד להגיד את שמה האמיתי. עכשיו, אחרי שבית המשפט דן את הגבר שחטף ואנס אותה ל-431 שנות מאסר, נחשפת עדותה של הנערה האמריקנית, שמסבירה מדוע לא ברחה: "לא היה לי כלום. לא היה לי מה לעשות ולאן ללכת"

כאן הוחזקה ג'ייסי במשך 18 שנה

יום לאחר ששלח בית המשפט את חוטפה ל-431 שנים מאחורי סורג ובריח, נחשפת לראשונה עדותה של הנערה ג'ייסי לי דוגארד, שנעלמה מבית ספרה בקליפורניה בשנת 1991 ואותרה כעבור 18 שנים.

במהלך העדות, שנפרסת לאורך 157 עמודים, מגוללת דוגארד את סיפורה: החל מהרגע בו נחטפה בגיל 11, דרך החיים בביתם של פיליפ גארידו ואשתו ועד לשחרורה. במשך 18 שנה, כך סיפרה דוגארד בעדותה, לא אמרה את שמה האמיתי ולא ניסתה לברוח מהחוטף שלקח אותה מתחנת האוטובוס אחרי שהשתמש באקדח הלם. "לפתע מצאתי את עצמי בתוך המכונית, מתחת לשמיכה", נזכרה, "ואז הגבר צחק ואמר: 'אני לא מאמין שהצלחנו לחמוק ככה'".

חגגו ימי הולדת

בהתחלה הפחד ממכת חשמל נוספת הוא שגרם לה לא לנסות ולהימלט. גם הכלבים שהוצבו בחצר הרתיעו אותה. "שאלתי מתי אני יכולה ללכת הביתה, אבל לא קיבלתי תשובה", סיפרה. גארידו, שהחזיק את ג'ייסי הקטנה במחסן בחצר, קיים עמה יחסי מין שהובילו ללידת שני ילדים. עם השנים, כך הודתה דוגארד, כיום בת 31, כבר התקשתה להבין איך תשרוד בחוץ וניסתה לחיות חיים "נורמאליים", שכללו אפילו מסיבות ימי הולדת. "לא היה לי כלום", היא מסבירה. "לא היה לי מה לעשות ולאן ללכת".

ביום בו שוחררה, הציגה את עצמה דוגארד כ"אליסה פראנסן", קרובת משפחה. גם אחרי שהחוקרים הפצירו בה לחשוף את האמת, עדיין לא הייתה מסוגלת לנקוב בשמה האמיתי. "כתבתי אותו על פיסת נייר ואז כתבתי את שמה של אמי", סיפרה לבית המשפט בהתרגשות.

אתמול גזר בית המשפט עונש של 431 שנות מאסר על גארידו שהורשע כי בשנת 1991 חטף, יחד עם אשתו, שגם היא בקרוב תיכנס לכלא לשארית חייה, את ג'ייסי לי. "הוא ידע שהמעשים שעשה אלו מעשי רשע", אמר עורך דינו של גארידו, "הוא הביע חרטה למרות שהוא יודע שמילים לא יכפרו על מעשיו".

בני הזוג הורשעו ב-18 סעיפי אישום, בהם שלושה על חטיפה ושישה על אונס ילדים. בית המשפט קבע כי בני הזוג ישלמו 20 מיליוני דולרים פיצויים לדוגארד ובני משפחתה, על עוגמת הנפש והסבל שעברו במשך השנים. ואם אתם מתעניינים במצבה של ג'ייסי לי, היא חיה במסתור עם בני משפחתה, ועם שני הילדים שילדה לגארידו - כיום בני 16 ו-13. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

תזכורת - סיפורה המזעזע של ג'ייסי לי:

של מי העצמות בחצר של החוטף?

תמונות ראשונות: המקום המזעזע בו גדלה

ג'ייסי לומדת להכיר מחדש את משפחתה

אבי החוטף: "הסמים הטריפו אותו"

השכנים התלוננו - השוטרים לא עשו דבר

תחילת הפרשה: הילדה ג'ייסי שבה הביתה

החוטף של ג'ייסי לי מדבר לראשונה