גם בארה"ב: התגלו חולים בחיידק המלפפון

חיידק האי-קולי הקטלני עוזב את יבשת אירופה ומגיע לאמריקה: בארצות הברית מדווח הערב על שלושה מקרים של חשד להידבקות בחיידק, שהועבר באמצעות אכילת מלפפונים נגועים בבקטריה באירופה. בבריטניה לקו 7 בני אדם בחיידק, שגרם עד כה למותם של 17 בני אדם ולאשפוזם של כ-2,000 ברחבי היבשת

מגיפת המלפפונים חצתה את הים: גורמים רפואיים בארצות הברית אומרים הערב כי שלושה אמריקנים ככל הנראה לקו בחיידק ה"אי-קולי" הנמצא במלפפונים הנגועים באירופה, ואשר גבה את חייהם של 17 בני אדם עד כה. בשלב זה ממתינים לתוצאות בדיקות הדם שנלקחו מהשלושה, בטרם קובעים סופית כי הם אכן נפגעו מהחיידק הבקטריאלי.

מוקדם יותר היום הודיעה בריטניה כי גם בשטחה לקו שבעה בני אדם בחיידק, שלושה מהם תיירים ששבו לאחרונה מגרמניה. עד כה דווח על יותר מ-2,000 בני אדם ברחבי היבשת שנפגעו מהחיידק וקיבלו טיפול רפואי בחודש החולף.

"זן חדש של חיידק אלים שטרם נראה כמותו"

בשעות הצהריים הודיע ארגון הבריאות העולמי כי חיידק האי-קולי שהתגלה במלפפונים הנגועים הוא "זן חדש של חיידק אלים שטרם נראה כמותו". מניתוח ההרכב הגנטי של החיידק עולה כי החיידק נוצר משתי בקטריות אי-קולי שונות, וכי יש לו גנים קטלניים שעשויים להסביר את הסיבה למקרי המוות הרבים.

רוסיה הודיעה כי היא מטילה איסור על ייבוא ירקות ממדינות האיחוד האירופי לתוך שטחה, ובכך הרחיבה את החרם שכבר הוטל על ייבוא ירקות מספרד וגרמניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק