431 שנות מאסר לחוטף של ג'ייסי לי דוגארד

פיליפ גארידו, האיש שחטף נערה בת 11 מבית ספרה, ששוחררה רק כעבור 18 שנים במהלכם ילדה לחוטף שני ילדים, נידון היום בבית המשפט בקליפורניה ל-431 שנות מאסר. אשתו, שהייתה שותפה מלאה לפשע, נשלחה למאסר עולם. כמו כן פסק בית המשפט כי על גארידו לשלם פיצויי עתק לדוגארד - 20 מיליון דולר

הפעם, כנראה שמדובר בסוף פסוק לפרשת חטיפתה של הנערה ג'ייסי לי דוגארד, שנעלמה מבית ספרה בקליפורניה בשנת 1991 ואותרה כעבור 18 שנים. פיליפ גארידו, מי שהואשם בחטיפתה, יבלה את שארית חייו מאחורי סורג ובריח, כך קבע בית המשפט בקליפורניה שגזר עליו עונש מאסר של 431 שנים.

גארידו הורשע כי בשנת 1991 חטף, יחד עם אשתו, שגם היא בקרוב תיכנס לכלא לשארית חייה, את ג'ייסי לי. האישה ידעה היטב כי גארידו, שהחזיק את ג'ייסי הקטנה במחסן בחצר, מקיים עמה יחסי מין שהובילו ללידת שני ילדים. "הוא ידע שהמעשים שעשה אלו מעשי רשע", אמר עורך דינו של גארידו, "הוא הביע חרטה למרות שהוא יודע שמילים לא יכפרו על מעשיו".

בני הזוג הורשעו ב-18 סעיפי אישום, בהם שלושה על חטיפה ושישה על אונס ילדים. בית המשפט קבע כי בני הזוג ישלמו 20 מיליוני דולרים פיצויים לדוגארד ובני משפחתה, על עוגמת הנפש והסבל שעברו במשך השנים. ואם אתם מתעניינים במצבה של ג'ייסי לי, היא חיה במסתור עם בני משפחתה, ועם שני הילדים שילדה לגארידו - כיום בני 16 ו-13. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

תזכורת - סיפורה המזעזע של ג'ייסי לי:

של מי העצמות בחצר של החוטף?

תמונות ראשונות: המקום המזעזע בו גדלה

ג'ייסי לומדת להכיר מחדש את משפחתה

אבי החוטף: "הסמים הטריפו אותו"

השכנים התלוננו - השוטרים לא עשו דבר

תחילת הפרשה: הילדה ג'ייסי שבה הביתה

החוטף של ג'ייסי לי מדבר לראשונה