צפו: כך נוצרת סופת טורנדו קטלנית

שבע סופות טורנדו היכו את מדינת מסצ'וסטס, ארה"ב, ביממה האחרונה, והותירו אחריהם נתיב של הרס ומוות. מושל המדינה הכריז על מצב חירום, רוב התושבים לאוך נתיב הסופה הסתגרו בבתיהם, מלבד כמה תושבים אמיצים במיוחד שלקחו מצלמה, יצאו החוצה ותיעדו את הרגעים הדרמטיים בהם נוצרה הסופה

מדינת מסצ'וסטס שבצפון מזרח ארצות הברית היא המדינה האחרונה שספגה את מהלומות סופות הטורנדו של השבועות האחרונים. 7 סופות סערו מעל המדינה ביממה האחרונה, והותירו אחריהן ארבעה הרוגים, עשרות פצועים והרס עצום בכל מקום. אחת מהסופות תועדה במצלמת חובבים ברגעים הראשונים להיווצרותה. 

יותר מ-50 אלף תושבים נותקו מתשתיות החשמל. מאות בתי מגורים ועסקים ב-19 יישובים שונים קרסו, כשהעיר שספגה את המכה הקשה ביותר היא ספרינגפילד. המושל דבאל פטריק הכריז על מצב חירום בחלקי המדינה שנפגעו, 1000 מאנשי המשמר הלאומי של מסצ'וסטס נמצאים בכוננות ובתי הספר במדינה - נסגרו כולם.

סופות הטורנדו הן תופעה נדירה בצפון מזרח ארה"ב, והן לא מגיעות בדרך כלל למסצ'וסטס. הסופה האחרונה שהשתוללה במדינה נרשמה ב-1995, ואולי זאת הסיבה לפאניקה הגדולה של התושבים וגם לנזקים הרבים במדינה שאינה ערוכה לסופות מהסוג הזה. סופת הטורנדו נוצרת כאשר לחות ואוויר חם נתקלים באוויר קר גבוה יותר. בתמונות שלפניכם, ששודרו בטלוויזיה של בוסטון, ניתן לראות את הרגע הדרמטי בו נוצרת הסופה הקטלנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק