קופי אנאן ומדינאים נוספים: לעשות ליגליציה של קנאביס

ועדה בינלאומית מיוחדת שניסתה ליצור מענה עולמי לסחר הלא חוקי בסמים אומרת היום כי היא נכשלה בעבודתה ושהגיע הזמן לשקול מדיניות חדשה - לגליזציה של הקנאביס

פקידים בכירים, מדינאים ואנשי עסקים, ממובילי המלחמה בסמים, הכריזו היום שאותה מלחמה בסמים נכשלה. אותו פורום בכירים מעודד כעת מדינות לשקול אישור לעישון קנאביס וסמים נוספים כדי לפגוע בארגוני הפשע המאורגנים וליזום רגולציה לתעשייה העצומה.

המתאם העולמי של הפעולות לבלימת סחר הסמים טוען כי צריך לשנות גישה על מנת להפחית את הנזק שגורמים הסמים. הוא טוען שצריך לפגוע בגורמי הפשיעה, להוציא את הסחר מידיהם של קרטלי הסמים ששולטים בסחר.

"המלחמה העולמית בסמים נכשלה, יש לה תוצאות הרסניות עבור האזרח הפשוט ועל קהילות שלמות ברחבי העולם", כך נכתב בדו"ח שפרסמה הוועדה המיוחדת.

הדו"ח שמעודד "בחינת לגליזציה על ידי הממשלות" מוסיף: "אנו מייעדים את ההנחיות האלה במיוחד בנושא הקנאביס". על פי הדו"ח, ברחבי העולם יש 250 מיליון משתמשים בסמים לא חוקיים, רק 10% מהם זקוקים לסם כדי לשרוד.

"זה הזמן לשבור את הטאבו שיש על השיח בנושא הסמים, כולל יצירת חלופה למערכת ההפצה הנוכחית". הפאנל שכלל את הוועדה שהכינה את הדו"ח כולל את ראש ממשלת יוון גאורג פפנדראו, ראשי מדינות לשעבר, את מזכ"ל האו"ם לשעבר קופי אנאן, איש העסקים הבריטי ריצ'ארד ברנסון וג'ורג' שולץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת