הסיפור העצוב של "הלוריס האיטי": מיערות הגשם לחיות מחמד

הכל החל בכמה סרטוני יוטיוב פופולריים שהציגו חיות מתוקות במיוחד, "לוריס איטי". סוחרים אכזריים ראו את הפוטנציאל והחלו למכור אותם כחיות מחמד באופן בלתי חוקי, כשהם גוזלים גורים מאמותיהם ומוציאים את הניבים שלהם. מין בסכנת הכחדה

לוריס איטי בפעולה (חדשות 2)

ליצור החמוד הזה קוראים "לוריס איטי", אך המראה שובה הלבבות שלו גם הפך אותו למטרה לסחר בלתי חוקי ענף במיוחד.

הכל החל בסרטון יוטיוב פופולרי שצבר 14 מיליון צפיות, בו נראה לוריס איטי אשר ידה של המטפלת שלו מדגדגת אותו ונראה שהוא נהנה במיוחד. הדבר יצר טרנד של ממש, ועודד סוחרים אכזריים למכור את בעלי החיים באופן בלתי חוקי באלפי דולרים.

 

 

 

 

 

 

 

 

הגורים נלקחים מאמותיהם ביערות הגשם באינדונזיה ושיניהם נעקרות עם צבתות כדי "שלא ינשכו". ניתן לראות "לוריסים" בשווקים בג'קרטה, אינדונזיה, דחוסים בכלובים כשהם מנסים להסתתר מאור השמש, מפני שמדובר בבעלי חיים ליליים.

"החיות מתות מוות איטי וכואב"

על בסיס המראה החמוד שלהם והעיניים הגדולות, נוצר הצעצוע "פרבי". עכשיו הם עומדים בפנים סכנת הכחדה.

אלן נייט, מנהל מרכז הצלה של לוריס איטי באי ג'אווה, אמר לעיתון ה"סאן" הבריטי כי "לצערי, הם קורבנות של היופי והחמידות של עצמם. אם הם לא היו כה מושכים, אנשים לא היו מפרסמים סרטונים שלהם, שהניעו את הדרישה לקבל אותם כחיות מחמד".

"אם אנשים היו יודעים", הוסיף נייט. "הסוחרים שולפים את ניביהם והם צווחים מכאב". הוא סיכם: "מעטים שורדים. הפצעים בפיהם לא מחלימים, או מזדהמים, והחיות מתות מוות איטי וכואב. אחרים מידרדרים לאיטם כי הבעלים לא מכירים את התזונה לה הם זקוקים. הם חיות נהדרות ויש לעזוב אותם במנוחה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת