צפו: הגננת שהצילה את ילדי הגן מקרב יריות

במקסיקו יש מלחמת כנופיות אכזרית כבר שנים. אבל מה קורה כשקרב היריות הוא באמצע היום, בפתחו של גן ילדים? הנה סיפור על גננת גיבורה אחת, שהצליחה לשמור על קור רוח ולהציל את ילדי הגן

וידאו שצולם בגן ילדים על ידי מצלמת טלפון נייד מרגש את מקסיקו ואת העולם כולו: גננת ששומעת ירי מאסיבי מחוץ לגן מנחה את ילדי הגן לשכב על הרצפה ולא להרים את ראשם פן ייפגעו מהירי. "חמודים, כולם על הרצפה עכשיו", נשמעת הגננת מרטה ריוורה אלאניס בקטע. בזמן שבחוץ משתולל שדה קרב, בפנים הילדים ממשיכים לשיר.

הממשל המקסיקני ראה את התמונות שצולמו בצפון המדינה והועלו לאינטרנט, וגם התרגש מהאומץ שמפגינה הגננת בקטע. הם החליטו להעניק לה תואר כבוד של "אזרחית למופת". "כמובן שפחדתי, אבל הילדים עזרו לי להתגבר על זה", סיפרה אלאניס במסיבת עיתונאים אחרי האירוע. "שמרתי על קור רוח, אבל התרגשתי מאוד מחיבוקי הילדים".

"הרבה מאוד אנשים לא מבינים מדוע צילמתי את התמונות", המשיכה אלאניס. "צילמתי אותן בהוראת המנהל, שיידעו מה קורה כאן", היא מסבירה. קרב היריות התנהל ביום שישי האחרון, בין מספר סוחרי סמים. אבל בתוך הגן הצליחו הילדים לשמור על שפיות - וכפי שמתועד בווידאו הם שרו: "גשם של שוקולד - כמה הייתי רוצה להיות שם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת