מטעני חבלה בסניפי איקאה באירופה

משטרת בלגיה מרכזת את החקירה ב-3 מדינות שונות באירופה, בעקבות מטעני חבלה קטנים שהופעלו בו זמנית בסניפי ענקית הרהיטים השוודית "איקאה" בבלגיה, הולנד וצרפת. המתקפה המתואמת לא גרמה לנפגעים או לנזק, אבל יצרה פאניקה גדולה ומטרידה מאוד את המשטרה בגלל סמיכות האירועים

מי מאיים על איקאה? צילום ארכיון (חדשות 2)

מי מפוצץ מטענים בחנויות רשת איקאה? מטעני חבלה קטנים שחוברו לשעון עצר התפוצצו הלילה במספר סניפי איקאה בבלגיה, בצרפת ובהולנד. הפיצוצים הבהילו מאד את עובדי החנות בערים גנט הבלגית, ליל בצפון צרפת ואיינדהובן בהולנד, אך לא גרמו לנזק של ממש או לפציעות.

משטרת בלגיה מרכזת את החקירה בשלוש המדינות. "על פי המידע שקיבלנו, שלושת הפיצוצים בוצעו באותה הדרך, בעזרת מטען שמחובר לשעון מעורר" , אמר עוזר התובע בעיר גנט לסוכנות הידיעות AFP .

אחד העובדים ואנשי הביטחון סניף ענקית הרהיטים השוודית בעיר גנט התלונן על פגיעה בשמיעה, משום שהוא שעמד קרוב מאוד לפיצוץ המטען, מטען שמוקם סמוך לדלת הכניסה של החנות. המטענים הנוספים ברחבי צפון-מערב אירופה התפוצצו בו זמנית במקומות דומים. "אנו בקשר עם הרשויות באיינדהובן ובליל כדי לנסות ולחשוף את הקשר בין האירועים", אמרה התובעת בבלגיה. בבלגיה ובהולנד נשלחו שוטרי סיור לסניפי איקאה כדי לנסות ולמצוא רמז נוסף על האירועים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק