אירן סגרה את השמיים לאנגלה מרקל

אירן משיבה אש - ויוצרת פרובוקציה. הלילה מנעה טהרן ממטוסה של אנגלה מרקל לעבור בשמי המדינה בדרכה להודו. "הם אסרו עלינו את הטיסה ממש זמן קצר לפני שהגענו למדינה - זה יצר תחושות מאוד לא נעימות", אמרו במשלחת הגרמנית. שר החוץ הגרמני זימן את שגריר איראן בברלין לשיחת הבהרה

אנגלה מרקל, טיסה ארוכה להודו (חדשות 2)

אירן מטילה סנקציות על המערב? קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל עשתה את דרכה הלילה לביקור רשמי בהודו, אך הגעתה למדינה התעכבה בכמה שעות לאחר שהרפובליקה האיסלאמית סירבה לאפשר למטוסה של מרקל להיכנס למרחב האווירי שלה בדרכו לניו דלהי. במשך שעתיים חג מטוסה של הקנצלרית מעל טורקיה, עד שהאירנים התרצו ואיפשרו לו לעבור בשמי המדינה.

על פי הדיווחים, התחושות במשלחת הגרמנית היו לא נעימות. "זו התחלה לא רגילה לביקור בהודו", אמר דוברה של הקנצלרית לסוכנות הידיעות רויטרס. "אירן מסרבת זמנית לפתוח את המרחב האווירי שלה למטוס של הקנצלרית ולכן נגיע באיחור לניו דלהי", צייץ הדובר בחשבון הטוויטר שלו.

כתב מטעם סוכנות הידיעות שמתלווה למרקל, דיווח כי אירן הודיעה על האיסור רק זמן קצר לפני שהמטוס חדר למרחב האווירי שלה. בניגוד למטוסה של הקנצלרית, למטוס אחר שהתלווה למסע ניתן האישור לטוס מעל שמי אירן - מה שמעלה את ההשערה בברלין שמדובר בפרובוקציה.

שר החוץ הגרמני גווידו ווסטרוולה הודיע הצהריים שהוא מזמן את השגריר האיראני לשיחת אזהרה , על מנת להביע בפניו מחאה על התנגדותה של טהראן לאשר את כניסת מטוסה של הקנצלרית אנגלה מרקל לחצות את שמי המדינה. הוא הבהיר לו בשיחה ש"המעשה הזה בלתי מתקבל על הדעת כלל וכלל" ווסטרוולה הוסיף שהמעשה אינו מכבד את גרמניה, הוא מהווה פגיעה בהסכמים בינלאומיים וגרמניה לא תקבל התנהגות שכזו

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק