פוטין טוען: שטראוס קאהן הופלל

יו"ר קרן המטבע הבינ"ל, הנאשם באונס חדרנית במלון בניו יורק, מקבל היום עזרה בלתי צפויה - מראש הממשלה הרוסי. "קשה לי להעריך את הסיבה הפוליטית האמיתית (למעצרו של קאהן) ואני לא באמת רוצה לדון בנושא הזה", אמר פוטין, "אבל אני לא מאמין שהדברים הם כמו שמציגים אותם. זה לא יושב לי נכון בראש"

שטראוס קאהן והחדרנית (רויטרס)

ולדימיר פוטין, ראש ממשלת רוסיה, אומר היום שהוא מתקשה להאמין שהאישומים באונס חדרנית נגד הכלכלן והמדינאי הצרפתי דומיניק שטראוס-קאהן אמיתיים. פוטין אמנם ידוע בדעותיו השערורייתיות לעתים, אבל היום הוא חוצה את הגבול ואומר כי יכול להיות שקאהן הוא קורבן של מזימה אפילה שנועדה להרחיק אותו ממוקדי כוח.

"קשה לי להעריך את הסיבה הפוליטית האמיתית ואני לא באמת רוצה לדון בנושא הזה, אבל אני לא מאמין שהדברים הם כמו שמציגים אותם", אמר ראש הממשלה הרוסי, והוסיף: "זה לא יושב לי נכון בראשי".

גם הנשיא הישראלי שאנס קיבל מחמאות מפוטין

התמיכה הפומבית של מר פוטין בשטראוס-קאהן מגיעה אחרי שבצרפת פורסמה ידיעה מפיו של פוליטיקאי בכיר, על פיה שטראוס-קאהן אמר על פוטין שהוא בין האנשים שרוצים להפיל אותו. קלוד ברטולון הצרפתי צוטט כמי שאמר: "קאהן אמר שהרוסים ובמיוחד פוטין התאחדו עם גורמים בצרפת כדי לנסות ולפטר אותו מהקרן הבינלאומית למטבע ולבלום את המסע שלו לתפקיד נשיא צרפת".

מבקריו של פוטין בעולם כולו טוענים היום שהאמירה של פוטין היא אמירה שוביניסטית האופיינית מאד לאיש. הם מזכירים שב-2006, פוטין התלוצץ על ההאשמות נגד הנשיא קצב הישראלי. אז הוא אמר: "לפתע גילינו איזה איש יוצא דופן הוא הפך להיות! הוא אנס 10 נשים - לא הייתי מצפה ממנו למעשה שכזה, הוא הפתיע את כולנו, כולנו מקנאים בו". דוברו של פוטין אמר אז בתגובה שבדיחתו של פוטין לא הובנה בגלל התרגום הלקוי.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק