נכשלה פריצה למחשבי לוקהיד מרטין

חברת לוקהיד מרטין, המספקת מערכות נשק מתקדמות ביותר לצבא ארה"ב וגם לישראל - בהן מטוס החמקן F-35, דיווחה כי טרוריסטים שפעלו באינטרנט ניסו לפרוץ למחשבי החברה. "הפעולות שביצענו גרמו לכך ששום מידע על לקוח או מערכת נחשפו", אמרה דוברת מטעם החברה

האקרים נגד מטוס החמקן. ארכיון (חדשות 2)

ניסיון לפעולת טרור ברשת: ראשי חברת "לוקהיד מרטין", המספקת את מערכות הנשק המתקדמות ביותר לארה"ב, דיווחו הלילה כי מערכת ההגנה של מחשבי הארגון גילתה "התקפה עזה ומשמעותית", כלשונם, על רשת המחשבים.

בתגובה למתקפה, "ביצענו פעולות חיוניות על מנת להגן על רשת הארגון, וכתוצאה מכך מערכות הארגון לא נפגעו" - כך מסרה דוברת החברה ג'ניפר ויטלו. "שום מידע שיש לנו על הצרכנים, תוכנות או עובדים נחשף לאלה שניסו לפרוץ למחשבינו", הוסיפה.

גורמים בכירים בחברה סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי המתקפה בוצעה ב-21 במאי, ומיד לאחר מכן יצרו ראשי החברה קשר עם הפנטגון ודיווחו להם על שאירע. מאז הפריצה, פועלת מחלקת ההגנה בארה"ב ומציעה לחברה פתרונות הגנה מתקדמים יותר.

"לוקהיד מרטין" מייצרת בין היתר את מטוסי החמקן האמריקניים, ה-F-35, אותם רכש גם חיל האוויר הישראלי וצפויים להיכנס לשירות מבצעי בצה"ל בשנים הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת