תמונות השבוע: חוזרים לגבולות 67?

עוד שבוע מלא בחדשות כבר מאחורינו. אז מה היה לנו השבוע? התכתשויות מדיניות בין בנימין נתניהו לברק אובמה, ועידת פסגה של מנהיגי העולם, וגם אנשים שמשום מה קופצים מצוקים. צפו בתמונות שעשו את השבוע

נתניהו בנאום המדיני בקונגרס (AP)

נתניהו בנאום חייו

שבוע מדיני עמוס עבר עלינו, כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה"ב ברק אובמה החליפו מהלומות מילוליות מעל בימות הקונגרס האמריקני ומעל הבמה המכובדת של ועידת השדולה למען ישראל - איפא"ק. בסופם של הנאומים נראה שכרגע, המו"מ עם הפלסטינים נמצא במבוי סתום, כששני הצדדים לא מוכנים להתפשר על עמדותיהם. זה לא מוריד כהוא זה מהחשיבות של נאום נתניהו בקונגרס, שזכה לתשואות רמות ושבחים רבים.

אובמה במגרש הביתי של נתניהו

נשיא ארה"ב ברק אובמה הוא חובב ספורט ידוע, וככזה הוא הכין את עצמו מראש למשחק החוץ הקשה מול 11,000 צירי ועידת איפא"ק. אובמה הגיע לנאום הזה מפויס ובמערך הגנתי, ולמרות החשש מקריאות בוז לעברו לאחר שקרא לישראל לחזור לקווי 67 - הוא יצא משם כשידו על העליונה.

בחזרה לקווי 67?

4.6.1967, יממה לפני פרוץ מלחמת ששת הימים. בקעת הירדן, ואזור יהודה ושומרון נמצא בשליטה ירדנית, כמו גם העיר העתיקה בירושלים והכותל המערבי. אז איך ייראו גבולות מדינת ישראל אם אכן נחזור לקווי 67? כנראה שכמו בתמונה המצורפת, חוץ מתיקוני גבול עליהם מסכימות ישראל וארה"ב, השאלה היא אם גם הפלסטינים יסכימו להם.

פינג פונג מדיני

אז כמו שכבר אמרנו, שבוע מדיני עמוס עבר על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל הנשיא אובמה. ואין כמו משחק פינג-פונג סוער כדי להירגע מימים עמוסים שכאלה. במחשבה שנייה, אם אובמה באמת רוצה להשתלב בנוף המזרח-תיכוני, אולי עדיף שיתאמן במטקות.

שובו של ענן האפר

בשנה שעברה יבשת שלמה שותקה בעקבות ענן אפר שנגרם כתוצאה מהתפרצות הר געש באיסלנד. הפעם, למרות שהתמונות נראות דומות, היקף המשבר היה קטן בהרבה, כשרק 1% מהטיסות המתכוננות השבוע בוטלו. בשבוע הבא הענן כבר צפוי להתפוגג באופן סופי.

הטורנדו מכה במיזורי

ושוב, לצערנו, איתני הטבע מכים בנו. על פי דיווחים שמגיעים מהמערב התיכון בארה"ב, מניין המתים בעונת סופות הטורנדו הנוכחית - 500, הוא הגבוה מאז 1953. המערכת האדירה, שהכילה עשרות עמודי טורנדו, עברה דרך כמה מדינות והותירה הרס רב במיזורי, אוקלהומה, וויסקונסין, אילינוי וארקנסו.

מנהיגי כל העולם - התאחדו

מנהיגי שמונה המדינות המתועשות התכנסו השבוע בצרפת, והן ייעסקו כרגיל בתכניות לפיתוח עושרן וכלכלתן של מדינות העולם. ההחלטה המשמעותית ביותר שקיבלו עד כה - העברת סכומי עתק למדינות ערב בהן נערכו לאחרונה מהפכות שלטוניות. "אנחנו נדאג לסיים את העבודה בלוב", הבטיח הנשיא קדאפי.

היטלר ניסה להקים צבא "הולך על ארבע"

במחקר חדש שהתפרסם לאחרונה בבריטניה, עולה כי היטלר ניסה להקים צבא של כלבים מדברים, שיוכלו לציית לפקודות ולהילחם בעת הצורך. "הכלבים חכמים כמעט כמו בני אנוש, ולכן היטלר קיווה שיוכלו לתקשר עם מפעיליהם לצרכי הצבא", לשון המחקר. בהמשך נכתב כי הוקם בית ספר מיוחד ליד העיר האנובר בגרמניה שם ניסו קצינים ללמד את הכלבים לדבר.

הכי גבוה שיש

"יש אנשים שקופצים מגבהים", שר פעם אריק איינשטיין, אבל עושה רושם שדווקא הקופץ או הקופצת מעדיפים לזכות באליפות העולם. האליפות בקפיצה מצוקים שנערכה השבוע הסתיימה למרבה המזל ללא נפגעים, ועם תמונות מדהימות.

עוד הישג לקולנוע הישראלי

הוא כבר היה בדרכו הביתה, אבל אז יוסף סידר קיבל את הטלפון שכולנו היינו רוצים לקבל: "רוברט דה-נירו החליט להעניק לכם את הפרס", אז סידר טס במהרה וחזר לפסטיבל קאן כדי לקבל את הפרס היוקרתי.

זה נמר? זה אריה? זה לייגר  

את הלייגר - חצי נמר (tiger), וחצי אריה (Lion), כבר הכרנו לכם בעבר. בימים האחרונים גילינו שהיצור החמוד הזה אומץ על ידי כלבה, זאת לאחר שלא הנמרים באזור ולא האריות רצו לקחת אחריות על השילוב המעניין.