פושע המלחמה ראטקו מלאדיץ' נעצר בסרביה

הגנרל ראטקו מלאדיץ', מי שמואשם בבית המשפט הבינלאומי בהאג ברצח עם ובפשעי מלחמה, נעצר היום בסרביה. מלאדיץ' היה האחראי על הטבח בסרברניצה, שם נרצחו 7,500 אזרחים מוסלמים, ונחשב לאחד מגדולי פושעי המלחמה שפעלו במלחמת האזרחים ביוגוסלביה

אחרי שנים של מרדף, עצרו היום כוחות הביטחון הסרבים את ראטקו מלאדיץ', פושע המלחמה שנמלט במשך שנים מזרועות החוק הבינלאומי. נשיא המדינה בוריס טאדיץ' הודיע על המעצר במסיבת עיתונאים בהולה ואישר את הידיעות שפרסמה משפחתו של מלאדיץ' מוקדם יותר הבוקר.

הגנרל מלאדיץ' הוא מנהיג בוסני-סרבי שעמד בראש צבאו של ראדובן קאראדיץ' במהלך המלחמה האתנית בבוסניה. מאז שקאראדיץ' נעצר, מלאדיץ' הוא המבוקש מספר אחת מאירועי המלחמה בבוסניה.

רצח 7,500 נשים, ילדים וגברים מוסלמים

בית המשפט הבינלאומי בהאג הוציא צו מעצר נגד מלאדיץ' באשמת רצח עם ופשעי מלחמה.  על פי ההאשמות , הגנרל מלדיץ' לקח חלק ברצח של 7,500 ילדים, נשים וגברים מוסלמים במהלך הטבח בסרברניצה ב-1995.

למרות צו המעצר, מלאדיץ' חי ללא הפרעה בבלגרד עד הסגרתו של סלובודאן מילושביץ ב-2001. מאס חי במחתרת. מפקדו קאראדיץ' נעצר כבר בבלגרד ב-2008, לאחר שהמשטרה קיבלה מידע ממקור שהעדיף להישאר חסוי.

הקשר הישראלי לטבח האזרחים בסרברניצה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת