מחקר: הנאצים ניסו ללמד כלבים לדבר

זה לא סוד שהנאצים השתמשו שימוש נרחב בכלבים במהלך מלחמת העולם השנייה, אבל על פי מחקר חדש שנערך לאחרונה עולה כי היטלר ניסה לקחת את העניין צעד אחד קדימה. "הקצינים הנאצים ניסו ללמד את הכלבים לדבר בבית ספר מיוחד שהוקם בעיר האנובר", כך לפי המחקר

מחקר: הנאצים ניסו ללמד את הכלבים לדבר (חדשות 2)

זוועות מלחמת העולם השנייה ידועים לכולנו, אך מעת לעת מתגלים עוד ועוד פרטים ודרכים בהן השתמשו הנאצים במטרה להשתלט על אירופה.

במחקר חדש שהתפרסם לאחרונה בבריטניה, עולה כי היטלר ניסה להקים צבא של כלבים מדברים, שיוכלו לציית לפקודות ולהילחם בעת הצורך. "הכלבים חכמים כמעט כמו בני אנוש, ולכן היטלר קיווה שיוכלו לתקשר עם מפעיליהם לצרכי הצבא", לשון המחקר. בהמשך נכתב כי הוקם בית ספר מיוחד ליד העיר האנובר בגרמניה שם ניסו קצינים ללמד את הכלבים לדבר.

באחד המקרים המתוארים במחקר, נאמר כי המאלפים ניסו ללמד את הכלבים להגיד את המילים "פיהרר שלי", ובנוסף ללמד אותם להצביע על רעב. "המחקר מצביע על עובדות מעניינות", סיכם ד"ר בונדסון מאוניברסיטת קרדיף, "אבל אין שום הוכחה שתכניות אלה אכן יצאו לפועל".

המחקר הלא שגרתי נערך באוניברסיטת קרדיף בבירת וולס שבאנגליה. זו אחת האוניברסיטאות הוותיקות שנוסדה ב-1883 וידועה ברמה גבוהה של מחקר. האוניברסיטה, בה לומדים 22 אלף סטודנטים, משתפת פעולה עם מרכזי המחקר הגדולים והנחשבים בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת